Рада ЄС внесла до списку санкцій вісім суддів, прокурорів і силовиків з Криму за підрив територіальної цілісності України

Рада Європейського Союзу 11 жовтня вніс до списку санкцій ЄС вісім осіб - суддів, прокурорів і силовиків з окупованого Криму - за активну підтримку дій і реалізацію політики, яка підриває чи загрожує територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

санкции

Фото: shutterstock.com

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

«У список осіб, внесених до списку санкцій ЄС, входять співробітники правоохоронних органів – судді, прокурори і співробітники служб безпеки – відповідальні за дотримання російського законодавства в незаконно анексованих Криму і Севастополі. Ці люди приймали упереджені рішення за політично вмотивованими справами, переслідували або придушували противників незаконної анексії Криму і Севастополя», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, обмежувальні заходи ЄС щодо територіальної цілісності України тепер поширюються в цілому на 185 осіб і 48 юридичних осіб. Їх активи заморожуються, а їм самим заборонено в’їзд на територію ЄС.

«Європейський Союз не визнає незаконну анексію Криму і міста Севастополя Російською Федерацією і продовжує засуджувати порушення Росією міжнародного права. Більш того, ЄС як і раніше непохитно підтримує територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України», – вказується в повідомленні.

Відповідні правові акти, включаючи імена осіб, включених до списку санкцій, опубліковані в Офіційному журналі ЄС.

Згідно з документом, санкції введені проти: «судді Київського районного суду» Сімферополя Михайла Бєлоусова, «голови Київського районного суду» Сімферополя Андрія Долгополова, прокурора Південного військового округу РФ Євгена Колпікова, слідчого з особливих справ «головного слідчого управління Слідкому РФ в Криму і Севастополі» Магомеда Магомедова, керівника «управління ФСБ в Криму і Севастополі» Леоніда Михайлюка, «заступника голови Центрального районного суду» Сімферополя Віктора Можелянського, «судді Верховного суду Криму» Галини Редько, керівника «головного слідчого управління Слідкому РФ в Криму і Севастополі» Володимира Терентьєва.

Нагадаємо:

  • Індивідуальні санкції Євросоюзу вперше були введені 17 березня 2014 року і постійно продовжуються на півроку. Зараз вони діють до 15 березня 2022 року.
  • 21 червня 2021 року Рада ЄС продовжила до 23 червня 2022 року обмежувальні заходи, введені у відповідь на незаконну окупацію Криму і Севастополя Росією. 
  • 12 липня 2021 року Рада ЄС продовжила ще на півроку – до 31 січня 2022 року – економічні санкції проти Російської Федерації у відповідь на її дії, спрямовані на дестабілізацію України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine