На Донбасі працює лише один КПВВ

19 жовтня на сході відкриті всі 7 КПВВ, проте пропускні операції фактично відбуваються лише на КПВВ «Станиця Луганська».

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

«Станом на 10:00 тут у бік тимчасово окупованої території пройшли 104 людини, а у бік підконтрольної території — 17», — повідомляє Держприкордонслужба.

У порівнянні з перетином влітку потік людей у бік підконтрольної території зменшився у понад 18 разів, а у бік тимчасово окупованої території — у майже 7 разів.

Щоб правильно скласти заяву на проходження через КПВВ «Станиця Луганська», потрібно враховувати ряд вимог, тому що минулого тижня угруповання «ЛНР» змінила умови в’їзду-виїзду та впровадила пропуск за дозвільними списками. Подібна система працює на «Новотроїцькому».

Представники окупаційної влади запевняють, що всі заявки розглядатимуться протягом двох тижнів. Також окупанти попросили не надсилати повторних заяв до отримання відповіді від т.з. «МЗС ЛНР», адже це сповільнює обробку вже поданих заяв.

Напомним:

  • 9 октября 2021 года «глава ЛНР» Леонид Пасечник подписал «указ», которым со стороны «ЛНР» были ужесточены правила пересечения КПВВ «Станица Луганская» на линии разграничения. Теперь норма о пересечении КПВВ раз в месяц для жителей с пропиской в контролируемых «ЛНР» районах отменена, а их выезд, подобно правилам, установленным в «ДНР», осуществляется только по спискам, сформированным «постоянно действующей рабочей группой».
  • В «ЛНР» пояснили, что введение ограничение на пересечение КПВВ «Станица Луганская» является «вынужденной противоэпидемической мерой», чтобы предотвратить завоз на территорию «республики» коронавирусной инфекции, которой якобы заражаются пожилые жители ОРЛО, когда ездят на подконтрольную правительству Украины территорию для получения пенсий и других социальных выплат.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine