РНБО розробила глосарій для ЗМІ та чиновників для боротьби з російською пропагандою

РНБО спільно з НАН України та міністерствами розробили глосарій, який рекомендовано використовувати у зв’язку з тимчасовою окупацією Російською Федерацією АР Крим, міста Севастополь і окремих районів Донецької та Луганської областей.

Про це повідомляє пресслужба РНБО.

«Реалізація Російською Федерацією агресивних зовнішньополітичних цілей, спрямованих проти України, має системний та комплексний характер, зокрема в інформаційній сфері. З метою деструктивного інформаційного впливу, маніпуляцій суспільною думкою російські спецслужби інфільтрують в український і світовий інформаційний простір назви, терміни та словосполучення, за допомогою яких намагаються легітимізувати псевдодержавні утворення на Сході України, спробу анексії Криму, просувати російські пропагандистські стратегії», – йдеться в документі.

Зазначається, що глосарій містить перелік назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано для використання органами державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичними представництвами України, засобами масової інформації, організаціями громадського сектору у зв’язку з тимчасовою окупацією Російською Федерацією Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та окремих районів Донецької і Луганської областей.

В першому стовпчику термін з пропаганди, в другому і третьому як насправді. Всього глосарій складається з п’яти розділів. Перший стосується загальної термінології ( «хунта», «Малоросія» і «русский мір»), другий – окупації Криму («російська весна» і «возз’єднання Криму з Росією»). У третьому розділі йдеться про фейки про війну на Донбасі («Л/ДНР», «ополчення»).

У четвертому розділі викладена пропагандистська термінологія, пов’язана з політикою історичної пам’яті: «Малоросія» і «Новоросія». Останній розділ стосується термінів щодо іноземних держав – коли окуповану Абхазію російська пропаганда називає «Республіка Абхазія», а Білорусь «Білорусією».

ГЛОСАРІЙ
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine