Кабмін затвердив зміни в правилах в’їзду в Україну з-за кордону для невакцинованих від коронавірусу осіб

Новини
Фото: mvs.gov.ua

Кабінет міністрів України затвердив зміни правил в’їзду в Україну з-за кордону для невакцинованих від коронавируса людей. У зв’язку з цим змінився функціонал додатка «Вдома» і порядок самоізоляції.

Про це повідомив віце-прем’єр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Додаток потрібно буде встановлювати на 72 години до моменту, поки людина зробить ПЛР або тест на антиген. А регулярно проходити контроль за даними геолокації і робити фото вже не потрібно», – написав він.

Федоров пояснив, що після реєстрації в додатку «Вдома» людина повинна зробити тест протягом 72 годин. В додаток повинен підтягтися негативний результат тесту, який обов’язково треба зробити в лабораторії, верифікованої міністерством охорони здоров’я України. Після цього додаток можна видалити. Якщо ж результат позитивний – слід звернутися до свого сімейного лікаря.

«Якщо людина не захоче встановлювати додаток, то українці мають пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям будуть відмовляти у в’їзді», – додав віце-прем’єр.

За його словами, додатком «Вдома» для контролю самоізоляції за минулий рік скористалися майже мільйон чоловік, які поверталися з-за кордону і проходили 14 днів самоізоляції. Завдяки додатку, вони могли робити це вдома в зручних умовах або здати ПЛР-тест і достроково завершити самоізоляцію.

Чи торкнуться нововведення порядок перетину КПВВ на Донбасі і на адмінмежі з Кримом, на даний момент невідомо. 

Діючі правила перетину КПВВ передбачають обов’язкову 10-денну самоізоляцію для тих, хто їде з ОРДЛО і Криму з встановленням програми «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка вони підлягають обсервації.

Скоротити самоізоляцію можна на підставі негативного тесту на COVID-19. Винятки з самоізоляції становлять кілька категорій.

  • Україна посилила правила перетину кордону для протидії можливій хвилі захворюваності штамом коронавірусу «Дельта». Відповідні зміни вносяться до постанови Кабміну про протиепідемічні обмеження в частині перетину державного кордону і проходження самоізоляції особами, які повертаються з-за кордону. Зокрема, всі, хто в’їжджає з РФ і Індії зобов’язані будуть пройти 14-денну самоізоляцію.