Як повідомляє Укрінформ, в акції взяли участь Українська народна рада Донеччини та Луганщини та Восток SOS, що об’єднують переселенців з ТОТ.
“Люди не мають доступу до медикаментів, вакцинації, медичних послуг, вони не мають можливості виїхати або відвідати своїх родичів і близьких. РФ обмежує перетин на КПВВ і навіть через російсько-український кордон. Фактично люди залишаються за високим парканом, оточеним бойовиками, яких фінансує РФ і які не випускають громадян України, залишаючи їх там помирати”, – сказала співзасновниця Восток SOS Олександра Дворецька.
Учасники акції виклали перед парканом російського посольства у Києві загорнуті в поліетилен символічні “трупи”, демонструючи критичну ситуацію, яка утворилася на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.
“Там у лікарнях коридори забиті хворими, морги переповнені, на цвинтарях не встигають викопувати могили. Люди помирають і немає можливості з ними попрощатися через закриті КПВВ. Це новий концтабір, який влаштувала РФ за лінією розмежування, не даючи можливість людям перетинати контрольні пункти в’їзду-виїзду”, – наголосила активістка.
Вона розповіла, що для окупаційної влади не є підставою для дозволу на виїзд вакцинація чи отримання медичної допомоги на підконтрольних українському уряду територіях. На тимчасово окупованих територіях немає жодного пункту вакцинації, додала Дворецька.
“Тобто, ті хто потребують термінової допомоги, не можуть її отримати. А на окупованих територіях немає жодного пункту вакцинації. Ми вимагаємо відкрити КПВВ, щоб люди мали доступ до медичної допомоги, а міжнародні організації здійснили моніторинг цієї ситуації”, – сказала Дворецька.
Вона нагадала, що на підконтрольній українському уряду території люди з ТОТ можуть вільно вакцинуватися, навіть без направлення сімейного лікаря.
Учасники акції тримали плакати: “Росія вбиває”, “Росія зробила з Донбасу концтабір”, “Кремль перекрив кисень”, “Дайте доступ до вакцин”.
На сході відкриті всі 7 КПВВ, проте пропускні операції фактично відбуваються лише на КПВВ «Станиця Луганська».
Щоб правильно скласти заяву на проходження через КПВВ «Станиця Луганська», потрібно враховувати ряд вимог, тому що минулого тижня угруповання «ЛНР» змінила умови в’їзду-виїзду та впровадила пропуск за дозвільними списками. Подібна система працює на «Новотроїцькому».
Представники окупаційної влади запевняють, що всі заявки розглядатимуться протягом двох тижнів. Також окупанти попросили не надсилати повторних заяв до отримання відповіді від т.з. «МЗС ЛНР», адже це сповільнює обробку вже поданих заяв.
Напомним:
- 9 октября 2021 года «глава ЛНР» Леонид Пасечник подписал «указ», которым со стороны «ЛНР» были ужесточены правила пересечения КПВВ «Станица Луганская» на линии разграничения. Теперь норма о пересечении КПВВ раз в месяц для жителей с пропиской в контролируемых «ЛНР» районах отменена, а их выезд, подобно правилам, установленным в «ДНР», осуществляется только по спискам, сформированным «постоянно действующей рабочей группой».
- В «ЛНР» пояснили, что введение ограничение на пересечение КПВВ «Станица Луганская» является «вынужденной противоэпидемической мерой», чтобы предотвратить завоз на территорию «республики» коронавирусной инфекции, которой якобы заражаются пожилые жители ОРЛО, когда ездят на подконтрольную правительству Украины территорию для получения пенсий и других социальных выплат.