Лагута в обмін на відмову від виборів до Ради став головою Херсонської ОДА замість Козиря, якого висунули в нардепи «Слуги»

Новини
Кирило Тимошенко, Геннадій Лагута, Сергій Козир та Давид Арахамія Фото: facebook.com/khoda.gov.ua

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко 27 жовтня представив у Херсоні призначеного Володимиром Зеленським нового голову Херсонської облдержадміністрації Геннадія Лагуту, представника місцевої партії «Нам тут жити!», який до цього займав посаду заступника голови Херсонської облради. Лагута заявив, що більше не претендує на крісло нардепа на проміжних виборах у 184-му виборчому окрузі та закликав виборців віддати свої голоси за вже колишнього голову Херсонської ОДА, кандидата від «Слуги народу» Сергія Козиря.

Про це повідомляє сайт IPC-Херсон.

«Я закликаю всіх виборців 31 жовтня, на проміжних виборах до Верховної Ради на 184-му окрузі, прийти і проголосувати за єдиного кандидата від партії «Слуга народу» – Сергія Козиря», – сказав Лагута під час свого представлення та додав, що завдяки Козиру «в нашій області вже реалізовано багато проєктів».

При цьому на початку жовтня, ще до домовленостей щодо його призначення головою ОДА, Лагута заявляв про тиск на нього з боку чинної влади.

«Зелені ляльководи» не тільки хочуть позбавити людей чесного вибору, а ще й відверто знущаються над ними», – писав тоді він на своїй сторінці в соцмережі.

У Комітеті виборців України наголошують, що Лагута зараз вже не може офіційно зняти свою кандидатуру з виборів, оскільки закон передбачає, що останнім терміном для цього було 18 жовтня.

«Є безліч інших методів як «перерозподілити» голоси виборців. Наприклад, агітатори від «Нам тут жити!» просто перепрофілюються на підтримку Козиря, а не Лагути. За умови низької явки, що очікується, це матиме свої результати. Лагута зараз вже не може зняти свою кандидатуру, тому йому залишається в ці дні просто активно агітувати за Козиря», – прокоментував сайту IPC-Херсон ситуацію керівник осередку КВУ в Херсонській області Дементій Білий.

Укази президента про звільнення Сергія Козира та призначення Геннадія Лагути головою Херсонської обласної державної адміністрації були підписані Зеленським 26 жовтня.

Лагута був головним претендентом на вакантне місце народного депутата України від 184-го виборчого округу на Херсонщині. Головним конкурентом кандидата від партії «Нам тут жити!» мав стати кандидат від «Слуги народу», голова Херсонської ОДА Сергій Козир, за якого тепер закликав віддати голоси своїх виборців Лагута. Проміжні вибори на 184-му окрузі відбудуться 31 жовтня.

За інформацією руху «Чесно», Геннадій Лагута почав свою політичну кар’єру у 2015 році. Тоді він балотувався до Херсонської міської ради 7 скликання від партії Опозиційний блок.

З 2019 року Лагута був помічником нардепа Ігоря Колихаєва, який у листопаді 2020 року був обраний Херсонським міським головою.

У 2020 році Лагута був обраний до Херсонської обласної ради 8-го скликання від «Партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!». До свого призначення головою Херсонської ОДА обіймав посаду заступника голови Херсонської обласної ради.

Нагадаємо:

  • 3 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський звільнив Юрія Гусєва з посади голови Херсонської облдержадміністрації призначив, призначивши його генеральним директором Державного концерну «Укроборонпром». Тимчасово виконувачем обов’язків голови ОДА був призначений Сергій Козир, який до цього був заступником Гусєва.
  • 1 березня 2021 року Володимир Зеленський підписав указ про призначення Сергія Козиря головою Херсонської ОДА.