Три чверті залізничних вантажів, що вивозяться з окупованого Криму – це продукція заводів Дмитра Фірташа

Переважна кількість вантажів, що вивозяться Кримською залізницею за межі окупованого півострова - це продукція Кримського содового заводу та заводу з виробництва діоксиду титану, які належать українському олігарху Дмитру Фірташу. 

Судно Bogdan під час завантаження ільменітом. Фото: bagnet.org

Про це йдеться у дослідженні Кримського Центру журналістських розслідувань «Окупаційна залізниця: хто, що, куди». 

Значну частину вантажів, які Кримська залізниця перевозить Керченським мостом за межі окупованої території до РФ, становлять кальцинована сода, харчова сода і харчова сіль – продукція розташованого в Красноперекопську підприємства «Кримський содовий завод», яке належить українському олігарху Дмитру Фірташу і зареєстроване за російським законодавством як АО «Крымский содовый завод». Це підприємство досі не перебуває під санкціями. 

«Саме кальцинована сода з підприємства Фірташа становить левову частку перевезень КЖД за межі Криму – з 1706 вантажних вагонів, які проїхали Керченським мостом в бік РФ з липня по вересень 2021 року, три чверті – це вагони з кальцинованою содою, загальною масою близько 96 тисяч тонн (приблизна вантажопідйомність одного вагону – близько 70 тонн)», – сказано в дослідженні.

Крім того, з Криму було вивезено залізницею по 14 вагонів харчової солі і харчової соди, і 6 вагонів антрациту – ці три позиції вказані в номенклатурі продукції Кримського содового заводу. Також в РФ було доправлено й продукцію титанового заводу Дмитра Фірташа в Армянську:

“Полюбляє Росія й кримський залізний купорос, який також виробляє підприємство Дмитра Фірташа – переданий в оренду російському ТОВ «Титановые инвестиции» титановий завод Армянської філії ПрАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» – колишній «Кримський титан». До РФ поїхало 75 вагонів кримського залізного купоросу, тобто більше 5 тисяч тонн», – сказано в дослідженні.

Докладніше читайте в дослідженні Кримського Центру журналістських розслідувань «Окупаційна залізниця: хто, що, куди».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine