Підлітки з Керчі отримали в російському суді 7 і 4 роки позбавлення волі за підготовку терактів

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) засудив двох підлітків з м. Керч (окупований Крим) до 7 та 4 років позбавлення волі за обвинуваченням у підготовці терактів.

Скріншот: ФСБ

Про це повідомляють кримські ЗМІ.

Окупаційні силовики затримали підлітків у м. Керч в лютому 2020 року. «Слідство» називає двох хлопців у віці 14 і 17 років послідовниками Владислава Рослякова, який підірвав бомбу та влаштував стрілянину у Керченському політехнічному коледжі у жовтні 2018 року.

За версією ФСБ, підлітки мали намір підірвати бомби у своїх навчальних закладах – Керченському морському технічному коледжі та загальноосвітній школі №15.

Скріншот: ФСБ

В кримських медіа стверджують, що один з засуджених раніше потрапляв в поле зору силовиків через залишені ним схвальні відгуки про Рослякова у соцмережах – його викликали на виховну бесіду.

«Вони розробили плани збройних нападів, для чого шукали інтернет-інструкції щодо виготовлення саморобних вибухових пристроїв, а також схеми будівель. Поряд із підготовкою терактів підлітки адміністрували у соціальних мережах та месенджерах т.зв. групи «смерті», в яких велося підбурювання користувачів до скоєння аналогічних злочинів», – повідомила прес-служба так званого “Управління ФСБ РФ з РК та Севастополя”.

Скріншот: ФСБ

ФСБ стверджує, що саморобні вибухові пристрої були виявлені у місцях проживання підлітків. Вибухівку засуджені нібито випробовували на свійських тваринах.

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав обох підлітків винними у підготовці терактів та засудив одного – до 7 років у виховній колонії, а іншого – до 4 років у колонії загального режиму.

  • В жовтні 2018 року студент Керченського політехнічного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух і стрілянину у своєму навчальному закладі, внаслідок чого загинула 21 людина. Докладно про це читайте  у матеріалі «Розстріл у Керчі: питання без відповідей». 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine