Адвокат Едем Семедляєв мусить сплатити штраф і відбути 12 діб арешту – рішення окупаційного «суду»

«Центральний районний суд» м. Сімферополя в окупованому Криму призначив адвокату Едему Семедляєву штраф у розмірі 4 тис. рублів і 12 діб арешту за двома протоколами про «непокору вимогам співробітника поліції».  

Адвокат Едем Семедляєв Фото: crimean-solidarity.org

Про це повідомляє Кримська солідарність.

«Суддя» «Центрального районного суду» м. Сімферополя Олександр Вороной розглянув новий протокол проти адвоката Едема Семедляєва за статтею 19.3 КоАП РФ, який раніше був відправлений на доопрацювання укладачу через грубі помилки. Суддя погодився із думкою укладача протоколу, що відмова Семедляєва припинити відкрито вести аудіозапис у приміщенні МВС є порушенням законних вимог співробітника поліції, і призначив Едему Семедляєву 12 діб арешту.

Нагадаємо, адміністративний протокол на Едема Семедляєва було складено за відмову адвоката припинити відкрите ведення аудіозапису на вимогу начальника відділу «Е» Руслана Шамбазова. Водночас, навіть за окупаційним російським законодавством, особи, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, мають право за допомогою засобів аудіозапису фіксувати хід розгляду справи.

Інший склад «суду» розглянув другий адміністративний протокол, складений на Едема Семедляєва через його відмову виконати вимогу начальника відділу «Е» Руслана Шамбазова повністю роздягнутися для перевірки його тіла на наявність екстремістських татуювань. 

«Суд» вирішив, що такі дії Едема Семедляєва  є непокорою законним вимогам співробітника поліції і призначив йому штраф у розмірі 4 тис. рублів. 

  • 25 жовтня 2021 року під будівлею «Кримського гарнізонного військового суду» в Сімферополі російські силовики затримали 21 кримськотатарського активіста. На адвоката Едема Семедляева, який приїхав до відділу «поліції Центрального району» для надання юридичної допомоги затриманим, склали протокол за «непокору поліції».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine