Окупанти планують масштабну забудову унікального лікувального озера в Євпаторії

На території біля озера Мойнакського буде зведено понад 400 тисяч квадратних метрів забудови: апартаменти, готелі та житло. Підконтрольна Росії «влада» окупованого Криму уклала інвестугоду на 35 мільярдів рублів із забудови землі колишнього санаторію «Мойнаки».

Озеро Мойнакське, Крим Фото: Крыминформ

Про це повідомляє пресслужба окупаційного «правительства Крыма».

Інвестпроект будуть реалізувати компанії ООО «Слов’янський дім» та ООО «Сімферопольська девелоперська компанія» («СДК»). Термін реалізації — 7–8 років. Представник компанії «Слов’янський дім» Сергій Лескін заявив, що проект є комплексною забудовою, що складається з декількох будинків від 8 до 16 поверхів.

Генеральний директор «Сімферопольської девелоперської компанії» Едуард Гривковський заявив, що навесні розпочнуться підготовчі роботи, будівництво, найімовірніше, розпочнеться у вересні 2022 року. Проект реалізовуватимуть у кілька черг.

У власність громади Криму інвестори мають передати не менше 5 % площ квартир для громадян, які потребують покращення житлових умов, та не менше 10 % площ — для учасників житлових програм. За рахунок інвестора також збудують два дитячі садки на 240 та 200 місць.

Забудовник припускає, що квартири будуть продаватися за ціною 80–90 тисяч рублів за кв. метр, апартаменти — 120–130 тисяч.

Заснована 17 червня 2020 року, ООО «Специализированный застройщик «Симферопольская девелоперская компания», згідно російського реєстру юридичних осіб, є мікропідприємством. У 2020 році у компанії офіційно працювала одна людина. Статутний капітал складає 10 тисяч рублів.

Засновник і директор компанії Едуард Гривковський є також директором ООО «Специализированный застройщик «Столичная коммерческая группа». Ця компанія побудувала житловий мікрорайон «Жигуліна роща» у Сімферополі. Доля у 13,9 % у «СКГ» належить кіпрській компанії Synestra Trading Limited, кінцевим контролером якої, за даними «Крим.Реалії», є росіянин Сергій Мартинов

До травня 2016 року часткою в Synestra – від 50% до 66,7% – володіла Ukrainian Property Development (UPD) Holdings Limited. Компанію UPD український бізнесмен Василь Хмельницький у відповіді на запит телеканалу «Настоящее время» назвав своєю.

ООО «Слов’янський дім» – російський забудовник з Анапи, що веде забудову також в Іванівській і Ярославській області РФ. 

Нагадаємо:

  • У червні 2021 року в Санкт-Петербурзі відбувся міжнародний економічний форум, в якому взяла участь делегація із Криму. Окупаційна влада відзвітувала, що на форумі їм вдалося залучити понад 56 мільярдів рублів інвестицій.
  • Одним з проєктів, щодо якого була підписана інвестугода, і який чи не найбільше тиражувався місцевими та російськими ЗМІ, — будівництво одинадцяти 16-ти поверхівок на південному березі Криму у Партеніті. У матеріалі «Партеніт та Саки: землю — забудовникам під прикриттям інвестдоговорів» Центр журналістських розслідувань з’ясував, як окупаційна «влада» віддала під забудову шматки землі двом великим севастопольським забудовникам.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine