У Криму військовий-контрактник отримав лише 3,5 роки ув’язнення за вбивство сторожа баптистської церкви

Новини
"Кримський гарнізонний військовий суд" Фото: krimchel.ru

У Криму нетверезий російський військовий-контрактник сильно побив сторожа баптистської церкви, через що той через п’ять місяців помер. Окупаційний «прокурор» перед вироком прибрав зі звинувачення релігійне підґрунтя, що призвело до зміни кваліфікації злочину та пом’якшення покарання. Правозахисники говорять про вибіркове правосуддя, яке більш лояльне до російських військових, але необґрунтовано жорстоке щодо окупованого населення.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

У Криму п’яний військовик-контрактник побив сторожа баптистської церкви, котрий за 5 місяців помер. Згідно з вироком «Кримського гарнізонного військового суду», 23 травня 2020 року в селі Софіївка Сімферопольського району військовослужбовець військової частини Павло Свідерський повертався з риболовлі у стані алкогольного сп’яніння. Поблизу будівлі «Церкви євангельських християн баптистів» він побачив сторожа, поставив йому запитання і, незадоволений відповіддю, тяжко побив чоловіка. Як випливає з тексту рішення, побиття відбувалося «через релігійну нетерпимість».

«Слідством» було порушено кримінальну справу за п. «е» ч. 2 ст. 111 КК РФ (Навмисне заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю з мотивів релігійної ненависті).

Через 5 місяців чоловік помер. Однак причиною смерті було визнано гостру виразку шлунку з кровотечою. А побої, отримані після бійки, офіційно не були приписані до причини смерті.

«Прокурор» перед вироком прибрав зі звинувачення релігійне підґрунтя, пом’якшивши та перекваліфікувавши справу на ч. 1 ст. 111 КК РФ (Умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю, загрозливої для життя людини).

У підсумку «суддя» Денис Копилов ухвалив Свідерському покарання у вигляді позбавлення свободи терміном 3 роки 6 місяців із відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму.

Аналітик КПГ Олександр Сєдов зазначив, що у цьому випадку можна говорити про застосування вибіркового правосуддя в Криму, лояльного до російських військових, але необґрунтовано жорстокого щодо окупованого населення.

«Прокурор» помірковано прибрав з обвинувачення релігійний складник, хоча з вироку видко, що приводом нападу є релігійні переконання жертви. Водночас кримські мусульмани отримують по 19 років позбавлення свободи лише за релігійні розмови. Наприклад, «суддя» Різван Зубаїров, котрий розглядає політично умотивовані справи щодо кримських мусульман, ухвалив вирок військовику Євгену Зайцеву — 2 роки в колонії-поселенні — за вбивство українського офіцера Станіслава Карчевського. Він же ухвалив за надуманими звинуваченнями 7 вироків другій бахчисарайській групі кримських мусульман — від 13 до 19 років позбавлення свободи у колонії суворого режиму», — цитує КПГ Олександра Сєдова.

Нагадаємо:

  • Південний окружний військовий суд 29 жовтня засудив фігурантів третьої бахчисарайської групи сфальсифікованої ФСБ «справи кримських мусульман» Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Рустема Сейтмеметова та Амета Сулейманова до позбавлення волі на строк від 12 до 17 років з відбуванням перших 3 років та 6 місяців у в’язниці.
  • Чому призов до армії РФ в окупованому Криму є військовим злочином, розповів Олександр СЄДОВ, аналітик Кримської правозахисної групи в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).