У представництві президента вказали на зміни при перетині адмінкордону після втрати чинності закону про ВЕЗ «Крим»

Новини
КПВВ «Чонгар» Фото: investigator.org.ua

У представництві президента України в АРК пояснили, які зміни чекають на громадян при перетині адмінкордону з тимчасово окупованим Кримом після того як 21 листопада втратив чинність закон «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Зокрема, на КПВВ більше не буде працівників митної служби.

Про це повідомляє представництво президента України в Автономній Республіці Крим в Facebook.

«На адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом більше немає митниці. Адмінмежа з Кримом – не державний кордон, митниця на ній не потрібна», – вказав постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич.

Загалом після втрати чинності закону про ВЕЗ зміни передбачають:

– зняття податкових та митних обмежень з мешканців Криму, зокрема вони знову будуть вважатися резидентами України у правовідносинах в цих сферах;
– передбачається, що для тих, хто в’їжджає чи виїжджає із Криму буде визначений перелік заборонених для перевезення речей замість переліку дозволених;
– зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» створюють можливість отримати безоплатну вторинну правову допомогу для жителів тимчасово окупованої території без довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО);
– створюється можливість закінчити спадкові справи, які були розпочаті, але не закінчені до початку окупації, тощо.

Разом із відновленням прав мешканців окупованої території, зберігаються і посилюються ті обмеження, які існують наразі для провадження бізнесу в Криму:

– будь-яке постачання товарів на/з окупованої території – заборонені;
– регуляторне законодавство на окупованій території не застосовується, що означає, що ліцензії та спецдозволи, видані до початку окупації, визнаються недійсними та не можуть бути продовжені без перереєстрації;
– на товари, що вироблені на тимчасово окупованій території, не можуть бути видані акцизні марки і сертифікати товарів українського походження, тощо.

«Крім того, збережена норма про те, що загальнодержавні податки та збори, єдиний внесок, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування не справляються з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) та фізичними особами на тимчасово окупованій території», – вказали у представництві.

Подробиці про те, чому закон про ВЕЗ «Крим» мав бути скасований, як відновити права кримчан, ним порушені, та якими мають бути економчні відносини з окупованим Кримом, читайте у матеріалах Центру журналістських розслідувань: 

«ВЕЗ «Крим»: чи перегорнемо сторінку»

«Скасування ВЕЗ «Крим». Що натомість?» 

«Без ВЕЗ: Особливості економічних відносин з окупованих Кримом».

Нагадаємо:

  • 21 листопада 2021 року втратив чинність закон «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» який Верховна Рада ухвалила 1 липня. Він дозволяв роботу українського бізнесу в окупованому Криму, що суперечило режиму санкцій США і ЄС, введених у відповідь на спробу Росії приєднати український півострів, та дискримінував громадян України в Криму, наділивши їх статусом нерезидентів.