У Німеччині нова партійна коаліція вимагає від РФ припинити війну на сході України та піти з Криму

Новини
Очільники зелених Анналена Бербок (ліворуч) та Роберт Габек, кандидат у канцлери від соціал-демократів Олаф Шольц та голова лібералів Крістіан Лінднер (праворуч) Фото: Michael Kapeller / dpa

Новий федеральний уряд ФРН, про створення якого домовились соціал-демократи, зелені та ліберали, продовжуватиме зусилля щодо відновлення територіальної цілісності України. Нова коаліція заявила, що Росія має негайно припинити війну на Донбасі та повернути Україні окупований Крим.

Таке зобов’язання закріплено в коаліційній угоді, яка була узгоджена та представлена в Берліні 24 листопада, повідомляє Укрінформ.

«Ми продовжуватимемо допомагати Україні у відновленні її повної територіальної цілісності та суверенітету», – йдеться у документі.

В ньому також зазначається, що Німеччина прагне поглибити енергетичне партнерство з Україною та рухатися шляхом виконання «великих амбіцій у сферах відновлюваної енергетики, виробництва зеленого водню, енергоефективності та скорочення викидів CO2».

Крім того, учасники коаліції партії вимагають від Росії «негайно припинити спроби дестабілізації України, насильство на сході України та незаконну анексію Криму». «Шлях до мирного вирішення конфлікту на сході України та зняття пов’язаних із цим санкцій залежить від повного виконання Мінських домовленостей», – йдеться у документі. Його підписанти виступають за вирішення заморожених конфліктів у регіоні.

Стосовно Росії в угоді також йдеться про те, що Берлін готовий до «конструктивного діалогу», але на засадах міжнародного права. При цьому будуть враховуватися інтереси партнерів у Центральній та Східній Європі. «Ми візьмемо до уваги різне сприйняття загроз і зосередимося на спільній і послідовній політиці ЄС щодо Росії», – обіцяють у німецькій коаліції.

Її учасники підкреслили, що Німеччина продовжуватиме разом з ЄС та його державами-членами розвивати програму Східного партнерства. «Такі держави, як Україна, Молдова та Грузія, які прагнуть приєднатися до ЄС, повинні мати можливість наблизитися (до ЄС) за допомогою послідовних реформ на основі верховенства права та ринкової економіки», – записано в угоді.

Коаліційна угода містить 177 сторінок. Її ще мають затвердити три партії-учасники коаліції: Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), партія «Союз 90/Зелені» та Вільна демократична партія (ВДП). Процедуру планується завершити до 6 грудня, після чого буде обраний федеральним канцлером лідер соціал-демократів Олаф Шольц.

Переговори про створення коаліції між СДПН, лібералами і зеленими тривали у ФРН з середини жовтня.

Нагадаємо:

  • 26 вересня 2021 року на парламентських виборах у ФРН Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) набрала 25,7 відсотка голосів, її найближчий суперник — блок Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) — заручився підтримкою 24 виборців. Партія «Союз-90/Зелені» отримала 14,8 відсотка голосів, Вільна демократична партія (ВДП) – 11,5 відсотка, а правопопулістська «Альтернатива для Німеччини» – 10,3 відсотка.