ФСБ РФ затримала трьох українців, звинувачує у «диверсіях»

Новини

Федеральна служба безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) заявила, що на території трьох російських регіонів «припинено розвідувально-диверсійну діяльність українських спецслужб». Російські силовики затримали трьох громадян України.

Двох затриманих – Коваль Зіновій Зіновійович, 1974 р.н., та його син Коваль Ігор Зіновійович, 1999 р.н. – ФСБ назвала «агентами Служби безпеки України».

Як заявили російські силовики, затримані нібито «зізналися в тому, що завербовані чинним співробітником УСБУ в Тернопільській області полковником Коваликом Василем Васильовичем, 1973 р.н., який поставив їм завдання щодо збору інформації про стратегічні об’єкти за винагороду у сумі 10000 доларів США».

ФСБ також опублікувала відео, де показала всіх затриманих та нібито їхніх «координаторів» в Україні.

Також затримано мешканця Київської області Цілика Олександра Вікторовича, 1998 р.н.

Його ФСБ називає «агентом Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України».

«Він дав зізнання, що був завербований і діяв за вказівкою підполковника Кирилівця Максима Леонідовича, 1988 р.н., начальника сектора – співробітника оперативної групи оперативного відділу Спецрезерву ГУР МО України», – повідомляється на сайті ФСБ РФ.

У ФСБ йому приписують «теракт», який нібито «планувалося вчинити шляхом підриву двох саморобних вибухових пристроїв загальною масою 1,5 кг у тротиловому еквіваленті».

Далі ФСБ повідомляє, що Цілик нібито кілька разів таємно перетинав кордон РФ, щоб «перевезти саморобні вибухові пристрої». Причому нібито допомагали йому офіцери воєнної розвідки України.

ФСБ РФ повідомила, що у листопаді 2021 року суд визнав старшого офіцера ГУР МО України – капітана 1 рангу Швиденка Сергія Анатолійовича, 1969 р.н., «винним у підготовці злочинів проти безпеки Російської Федерації» і засудив його до 6 років 6 місяців позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму, що раніше не повідомлялося.

За версією російських силовиків, «Швиденко з території України координував підготовку та здійснював кураторство диверсійної групи, спрямованої на територію Росії».

Незрозуміло, чому ФСБ також у своєму повідомленні нагадує про справу так званих «українських диверсантів», коли у 2016 році в Криму було затримано кореспондентів журналу «Чорноморська безпека» Дмитра Штиблікова, Олексія Бессарабова та Володимира Дудку, а також Олексія Стогния, Гліба Шаблія, яких російські силовики звинуватили у низці недосконалих «злочинів». Пізніше за всіх суди незаконно засудили на різні терміни.

Служба безпеки України називає фейком інформацію ФСБ РФ про затримання трьох «агентів українських спецслужб».

Як заявив речник СБУ Артем Дехтяренко в коментарі УП, подібні заяви ФСБ РФ варто розглядати виключно через призму гібридної війни, в якій інформаційна пропаганда та розповсюдження фейків мають визначну роль.

«Нагадуємо, що одне з головних завдань СБУ – протидія розвідувально-підривній діяльності іноземних спецслужб саме на території України. І лише за 9 місяців цього року ми викрили близько 50 таких агентів. Двох із них – «на гарячому», під час спроби вчинення диверсійно-терористичних актів.

Зокрема, у листопаді Служба безпеки України здійснила безпрецедентне викриття кадрових співробітників ФСБ, які здійснили понад 5 тис. кібератак на державні органи нашої країни. Було поіменно встановлено офіцерів ФСБ РФ і перехоплено їхні розмови. Очевидно, що це велика репутаційна втрата для ФСБ, яка вкотре прагне дискредитувати українську спецслужбу фейками».