Сто тисяч гривень і 75 кг – набув чинності наказ Мінреінтеграції про переміщення товарів через адмінмежу з окупованим Кримом

Новини
Люди біля кабінок Нацполиції на виході з КПВВ «Каланчак», листопад 2018 р Фото: crimeahrg.org

Через адмінмежу з окупованим Кримом одна особа може переміщувати не більше 100 тис. грн на добу. З окупованої території дозволяється ввозити не більше 75 кг товарів загальною вартістю до 10 тис. грн. – про це йдеться

Про це йдеться у наказі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, який був прийнятий 23 листопада 2021 року і набув чинності 7 грудня. 

Наказ Мінреінтеграції №258 встановлює норми переміщення товарів, особистого майна і грошових сум через адмінмежу з окупованим Кримом в обох напрямках, а також затверджує перелік товарів, заборонених чи обмежених для переміщення. 

Так, наказ встановлює норму перевезення грошових коштів через адмінмежу з окупованим Кримом у сумі, що не перевищує 100 000 гривень, або еквівалентній сумі, в тому числі в іноземній валюті за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют, встановленим Національним банком України, на день перетинання адміністративної межі. 

У випадку перевищення вказаної суми фізична особа має надати підтверджувальний документ про походження коштів. 

Якщо сума більше 100 тис. грн ввозиться з окупованої території – можна надати також інші матеріали (відомості), які можуть прямо чи опосередковано підтверджувати походження коштів. Чи визнаватимуть контрольні органи відповідні документи й матеріали окупаційної «влади» Криму, в наказі не вказано. 

Товари, що мають ознаки вжитку, можуть завозитися на окуповану територію без обмежень. З окупованої території можуть завозитися товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень та/або сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу (за умови, що харчові продукти – не більше 2 кг кожного найменування та непродовольчі товари – не більше 2 одиниць кожного найменування).

Особа, що здійснює евакуацію (переїзд) з окупованої території, може вивезти речі з ознаками вжитку, необхідні для облаштування на новому місці проживання, включаючи меблі, побутову техніку та інші предмети домашнього вжитку.

Перемістити грошові суми чи товари, окрім особистих речей, через адмінмежу з окупованим Кримом в одному напрямку можна лише один раз на добу. 

До наказу додано перелік товарів, заборонених до перевезення через адмінмежу з окупованим Кримом. Серед них – зброя і боєприпаси, товари подвійного призначення, наркотики, радіокеровані прилади, будматеріали й корисні копалини, промислове устаткування та інше. З повним переліком можна ознайомитися нижче. 

perelik_0
  • Раніше громадська приймальня приймальня УГСПЛ з питань Криму роз’яснила, скільки грошей та які речі можна везти з собою через адмінмежу з Кримом.