ФСБ доручено посилити пропускний режим на адмінмежі з Кримом: окупанти остерігаються диверсій на півострові

Крим
Фото: «пограничное управление ФСБ рф по Республике Крым»

Російське керівництво доручило прикордонній службі ФСБ посилити контррозвідувальний режим на адміністративній межі Херсонщини з Кримом через те, що окупанти остерігаються нових диверсій на півострові.

Про це повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС).

«Кремль дав вказівку прикордонній службі ФСБ РФ посилити контррозвідувальний режим на адміністративній межі ТОТ АР Крим та ТОТ Херсонської області. Особливу увагу приділяють захисту автомобільного та залізничного мостів між Чонгарським та Кримським півостровами. Даний напрямок забезпечує підтримку угрупування військ на ТОТ Криму та тилове забезпечення угруповань на Херсонському та Запорізькому напрямках», – йдеться у повідомленні.

У ЦНС вказали, що після окупації лівобережжя Херсонської області противник не прибрав КПВВ з адміністративної межі між ТОТ АР Крим та Херсонською областю. Ці об’єкти використовувались російськими спецслужбами для проведення «фільтраційних заходів» цивільного населення.

«На цей момент пункт пропуску «Чонгар» вони додатково обладнали системою сканування та моніторингу автомобілів із використанням рентгену. Ретельно оглядають автомобілі з реєстраційними номерами Запорізької та Херсонської областей, як українського, так і запровадженого росіянами зразка», – зазначили в ЦНС.

В зв’язку з цим Центр національного спротиву закликав громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території, бути особливо обережними при перетині пунктів пропуску на адмінмежі з Кримом.

Так званий «глава Криму», колаборант Сергій Аксенов встановив новий порядок перетину адміністративної межі між окупованим півостровом та підконтрольною росіянам частиною Херсонської області. Відтепер потрапити до Криму з херсонського напрямку можна лише через три російські автомобільні пункти пропуску та після перевірки документів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter