НАБУ виявило в будинку радника голови ДПС понад $1млн тіньового «податку» з підприємців

Новини
Будинок Олександра Крамаренка Фото: sudreporter.org

Суд наклав арешт на готівку, виявлену Національним антикорупційним бюро під час обшуку в  в будинку Олександра Крамаренка, радника голови Державної податкової служби – підозрюють, що там зберігалася зібрана з підприємців неправомірна вигода. 

Про це пише «Судовий репортер». 

«Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду арештувала $993,7 тис. і €30 тис., вилучені при обшуку в будинку радника голови Державної податкової служби», – пише видання. 

Обшук відбувся 3 листопада в будинку і готельно-розважальному комплексі «РК Галера», які належать Олександру Крамаренку, який із травня 2020-го року є радником голови ДПС України Олексія Любченка.

Майже $1млн і €30 тис. було знайдено у шафах коридору та приміщенні гардеробу. Суд погодився із тим, що за наявності трьох сейфів у будинку це виключає факт зберігання господарем цих коштів як таких, що передані йому, в тому числі, невісткою.

За версією слідства, Крамаренко займався збором неправомірної вигоди, яку щомісяці підприємці передавали за можливість ухилитися від сплати податків. 

Слідство вважає, що посадовці органів ДПС розблоковували реєстрацію податкових накладних для певних суб’єктів господарської діяльності, які протягом 2020 року проводили безтоварні операції, тим самим сприяючи ухиленню від сплати податків, що призвело до ненадходження до державного бюджету ПДВ у сумі понад 40 млн грн.

Видання зазначає, що на початку квітня 2021 року родина Крамаренка внесла на депозит 2 мільйони доларів. Вилучені гроші мають на собі банківській стрічки «Укргазбанку» – 6 жовтня кошти були зняті з депозитних рахунків.

Вищий антикорупційний суд арештував тільки вилучений під час обшуку мобільний телефон, планшет і SIM-картку, відмовивши в арешті іноземної валюти. 

Апеляційна інстанція погодилася, що вилучені гроші відповідають критеріям можливого злочинного походження і підлягають арешту. 

Нагадаємо: 

  • У Києві СБУ припинила роботу масштабного конвертаційного центру, який за час своєї роботи організував обіг коштів на понад 15 млрд грн. До організації схеми причетні посадовці комерційних банківських установ і колишнє керівництво Державної податкової служби.
  • Україна щороку втрачає до 750 млн євро податків через існуючі сумнівні схеми з уникнення від їхньої сплати. Про це йдеться у дослідженні фракції Лівих та скандинавських Зелених у Європарламенті.