Зеленський вимагає звільнити Гогілашвілі з посади заступника глави МВС

Новини
Володимир Зеленський Фото president.gov.ua / Олександр Гогілашвілі Фото: mvs.gov.ua

Президент України просить міністра внутрішніх справ  розглянути питання про звільнення заступника очільника МВС Олександра Гогілашвілі через «інцидент» із нападом на поліцейських. 

Про це йдеться в повідомленні на офіційному телеграм-каналі президента Зеленського. 

На думку президента, єдиною реакцією на інцидент за участю заступника міністра внутрішніх справ Олександра Гогілашвілі може бути лише звільнення. 

«На мій погляд, на інцидент за участю заступника міністра внутрішніх справ Олександра Гогілашвілі може бути лише одна реакція. Прошу міністра внутрішніх справ та Кабінет Міністрів розглянути питання про звільнення заступника очільника МВС. Упевнений, що відповідна заява вже написана самим заступником», – сказано у повідомленні Зеленського. 

Президент зазначив, що демократична держава не може існувати без звичайної людської рівності – зокрема, рівності тих, хто обіймає будь-які державні посади і тих, хто їм підпорядковується.

У своєму повідомленні Президент України не відреагував на факт наявності в Гогілашвілі російського громадянства

Нагадаємо: 

  • Заступник міністра внутрішніх справ України Олександр Гогілашвілі має діючий паспорт громадянина Російської Федерації та індивідуальний податковий номер – це встановив Центр журналістських розслідувань. 
  • Олександр Гогілашвілі був призначений заступником міністра МВС у вересні 2019 року, коли його очолював Арсен Аваков. Після приходу на посаду Дениса Монастирського Гогілашвілі залишився заступником. У МВС він відповідає за боротьбу з наркотиками та реабілітацію наркозалежних.
  • З 2010 року Гогілашвілі працював з організаціями в Україні, які допомагають наркозалежним, зокрема, в «Міжнародній антинаркотичній асоціації» (МАА). Про цю організацію йшлося у фільмі-розслідуванні Суспільного «Бити. Молитися. Тримати». Згідно з оприлюдненими даними, щодо МАА в судовому реєстрі є десятки кримінальних проваджень, що вказують на примусові методи утримання наркозалежних.
  • Своїм призначенням на високу посаду без належної освіти та досвіду Гогілашвілі може завдячувати дружині Марії Левченко, яка є особистим помічником президента Володимира Зеленського.
  • Міністр МВС Денис Монастирський після оприлюднення скандального відео ініціював проведення дисциплінарного провадження, на період якого заступника міністра відсторонено від посади. «Я особисто вивчу всі деталі того, що сталося і прийму відповідні управлінські рішення», — написав Монастирський.
  • У свою чергу, Олександр Гогілашвілі вибачився за свою «надмірну емоційність».