Журналіста Романа Цимбалюка викликали для дачі пояснень в московську прокуратуру

Кореспондента агенції «УНІАН» в РФ Романа Цимбалюка викликали в московську прокуратуру для дачі пояснень щодо відео, які журналіст публікував в YouTube. У повістці написано, що буде вирішуватися питання про відкриття адмінпровадження за статтею 20.3.1 КоАП РФ (Розпалювання ненависті чи ворожнечі).

Роман Цимбалюк та Микола Полозов Фото: Nikolai Polozov

Про це Цимбалюк написав у facebook.

«23–24 грудня мені не дзвоніть: у мене насичена програма на роботі! Хоча я вибрав би тільки один захід з цих двох», — написав журналіст, маючи на увазі, що 23 грудня відбудеться пресконференція Володимира Путіна, на яку він акредитований.

У повістці написано, що прокуратура здійснює перевірку щодо опублікованих Цимбалюком відеоматеріалів. А саме:

У разі неявки Цимбалюка в прокуратуру, питання про відкриття адміністративного провадження буде вирішено за його відсутності.

Нагадаємо:

  • Проти українського журналіста Романа Цимбалюка, який знаходиться у Москві, будуть відкриті адміністративні справи за 20.3.1 КоАП РФ (Розпалювання ненависті чи ворожнечі, так само як приниження людської гідності). Про це повідомив адвокат Микола Полозов, який захищає журналіста.
  • Роман Цимбалюк — власний кореспондент інформаційного агентства «УНІАН» в Росії. 21 березня 2017 був затриманий московською поліцією після запису інтерв’ю з аспірантом історичного факультету МДУ Захаром Сарапуловим, який 18 березня, в день анексії Криму, вивісив у вікні гуртожитку, де мешкає, прапор України. Разом був затриманий оператор каналу «1+1» Микита Бородін. Через три години затримані були відпущені.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine