Пенсіонерам-ВПО треба забрати нові картки Ощадбанку, бо прострочені картки після 1 квітня 2022 року заблокують – Верещук

Пенсіонери зі статусом внутрішньо переміщених осіб (ВПО) мають заздалегідь забрати нові картки Ощадбанку з відділень, бо термін дії прострочених карток після 1 квітня 2022 року більше продовжуватись не буде, і вони будуть заблоковані. Для зручності переселенцям рекомендується скористатись електронною чергою на сайті Ощадбанку.

Ощадбанк

Відділення Ощадбанку у Слов'янську Донецької області Фото: oschadbank.ua

З таким зверненням до ВПО виступила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук на своїй сторінці у Facebook.

«Звертаюсь до всіх внутрішньо переміщених осіб, які користуються картками Ощадбанку за тарифним пакетом «Мій рахунок». Якщо термін дії вашої картки завершився або завершується, треба відвідати ваше відділення банку й отримати нову картку. Ощадбанк пішов нам назустріч та не блокуватиме картки до 1 квітня 2022 року. (Потім картки, термін дії яких закінчився, будуть блокуватись). Для зручності ви можете скористатись електронною чергою на сайті Ощадбанку», – написала Верещук.

Вона попросила переселенців заздалегідь подбати про отримання нових карток Ощадбанку.

«Зі свого боку держбанк обіцяв докласти максимум зусиль для забезпечення швидкості та комфорту при отриманні нових карток … Дуже важливо, щоб внутрішньо переміщені особи отримали нові картки Ощадбанку до 1 квітня 2022 року», – додала віцепрем’єрка.

Як повідомлялося, 15 грудня 2021 року Ощадбанк дозволив використання до 1 квітня 2022 року платіжних карток ВПО, які обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок» та термін дії яких спливає під час карантину. Починаючи з 1 квітня 2022 року Ощадбанк заблокує дію прострочених карток переселенців.

Нагадаємо:

  • В Ощадбанку пояснили, що скасування автоматичного продовження дії карток для переселенців та мешканців ОРДЛО не означає, що люди втратять свої гроші. Кошти залишаються на рахунку у клієнта і чекатимуть на нього. Якщо клієнт звернеться після 1 січня 2022 року, він отримає нову картку замість простроченої та отримає всі кошти, які є на його рахунку.
  • Правозахисник пояснив, що для пенсіонерів-внутрішньо переміщених осіб з ОРДЛО, яким потрібно замінити прострочені картки Ощадбанку, головна проблема зараз полягає не в ідентифікації, оскільки на період карантину вона не застосовується, а в тому, що нову картку потрібно отримати особисто, для чого треба прибути на підконтрольну територію України, тоді як окупанти фактично заблокували роботу КПВВ на лінії розмежування.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine