В Донецьку вирішили ліквідувати недобудоване метро

У так званій «ДНР» вирішили наступного року розпочати розробку заходів щодо ліквідації виробок недобудованого метро в окупованому Донецьку. У найближчі 10-30 років з різних причин подальше будівництво законсервованого зараз метрополітену в місті буде неможливим: для цього немає ні фінансування, ні необхідного пасажиропотоку.

Недобудоване метро в Донецьку Фото: shmurzik.net

Про це розповів заступник директора з наукової роботи Донецького інституту гірничої геології, геомеханіки, геофізики та маркшейдерської справи Віктор Дрібан у відеокоментарі місцевому сепаратистському telegram-каналу.

«Ми виконали роботу з гідропрогнозу. Поки що ми надто великих страхів (щодо можливого затоплення – ред.) по метрополітену не бачимо. Але наступного року планується розробка заходів щодо грамотної ліквідації виробок метрополітену», – сказав Дрібан.

Він зазначив, що це «соціально важливий об’єкт», оскільки він охоплює центр міста.

«Є ж дві гілки – від Будьонівки (Буденнівського району Донецька – ред.) до бульвару Пушкіна, зокрема. Вони збудовані, оскільки колишні «батьки міста» цим займалися. Хоча саме в Донецьку, враховуючи досвід та наявність кадрів, це могли зробити дуже швидко. Але, я думаю, ми ліквідуємо правильно, нехай жителі не переймаються», – додав представник інституту.

Схема метро в Донецьку по проєкту Фото: wikimedia.org

Рішення про будівництво метрополітену в Донецьку було прийнято у 1990 році, будівництво розпочато у 1993 році. Запуск першої черги планувався на 2005 рік, а пізніше зсунутий на 2011 рік. Проте через постійне недофінансування терміни здачі проекту постійно зсувались, а нові терміни не називалися. У 2011 році Мінінфраструктури України відмовилося від будівництва підземного метро в Донецьку, запропонувавши натомість ідею будівництва наземного метро. Після вторгнення Росії на Донбас та початку війни будівництво донецького метрополітену було повністю зупинено.

Нагадаємо:

  • «Адміністрацією» так званої «ДНР» ухвалено рішення припинити з Нового року видавати безкоштовне вугілля для побутових цілей місцевим пенсіонерам-шахтарям. Наступного опалювального сезону їм доведеться купувати його самим. Пенсіонерам в ОРДО обіцяють виплачувати грошову компенсацію на купівлю вугілля, якщо вони її зможуть оформити.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine