Швеція створила агентство з протидії інформаційно-психологічним диверсіям

Шведське державне Агентство психологічного захисту працюватиме над виявленням, аналізом та реагуванням на неналежний інформаційний вплив та іншу інформацю, яка спрямована проти Швеції або шведських інтересів.

Генрік Ландергольм, глава Агентства психологічного захисту Швеції Фото: Юріс Пресніковс/ventspils.lv

Про це повідомляє сайт агентства.

У Швеції створено Агентство психологічного захисту (Myndigheten för psykologiskt försvar) – державну установу, яка має захищати країну від небажаного інформаційно-психологічного впливу і надавати відповідну допомогу суспільству. 

Операційний департамент агентства працюватиме над виявленням, аналізом та реагуванням на неналежний інформаційний вплив та іншу інформацію, яка спрямована проти Швеції або шведських інтересів. Він здійснюватиме ситуаційний аналіз та готуватиме звіти про учасників та дії, які можуть становити загрозу вразливості у суспільстві, а також пропонуватиме відповідні контрзаходи.

Департамент нарощування потенціалу відповідатиме за розвиток та зміцнення загальної спроможності суспільства до психологічного захисту. Зокрема, йдеться про надання підтримки населенню, державним установам, муніципалітетам, медіа, добровільним оборонним організаціям та громадянському суспільству загалом, а також про роботу щодо посилення координації між ними. Серед завдань департаменту – навчання, тренінги та розвиток знань, що включає замовлення, відстеження та поширення досліджень в рамках психологічного захисту.

Очолює агентство генеральний директор Генрік Ландергольм, один з провідних експертів Швеції у сфері оборонної освіти, член Шведської королівської академії військових наук, підполковник запасу. Він очолював низку освітніх та аналітичних установ Швеції з оборони і безпеки, був послом в Латвії та Об’єднаних Арабських Еміратах.

Нагадаємо:

  • 28 грудня 2021 року президент України своїм указом схвалив Стратегію інформаційної безпеки. Стратегія передбачає, зокрема, створення системи протидії дезінформації та інформаційним операціям, спрямованої на запобігання, максимально швидке виявлення та реагування держави і суспільства на інформаційні загрози, ужиття заходів щодо запобігання та протидії поширенню дезінформації та деструктивної пропаганди стосовно європейської та євроатлантичної інтеграції України, розвиток спроможностей складових сил оборони щодо протидії загрозам в інформаційному просторі. 
  •  11 березня 2021 року в Україні було утворено Центр протидії дезинформації як орган при Раді національної безпеки і оборони. Його завдання – протидія поточним і прогнозованим загрозам національній безпеці та національним інтересам України в інформаційній сфері, забезпечення інформаційної безпеки України, ефективної протидії пропаганді, деструктивним дезінформаційним впливам та кампаніям, недопущення маніпулювання громадською думкою.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine