СБУ розслідує масштабну хакерську атаку на урядові сайти

Новини

Служба безпеки України разом з кіберполіцією та Держспецзв’язком займаються розслідуванням хакерської атаки на сайти міністерств та збирають цифрові докази. За попередньою інформацією, витоку даних не сталося.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема, МЗС, МОН та інші. У Міністерстві цифрової трансформації наголосили, що дані українців у безпеці, оскільки постраждала працездатність деяких сайтів, а не реєстрів. Додаток «Дія» працював і працює стабільно, наголосив міністр Михайло Федоров.

Не працювали сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Мінізахисту довкілля та Держказначейства.

На стартовій сторінці МЗС українською, російською та польською мовами можна побачити повідомлення про те, що особисті дані українців будуть у загальному доступі в мережі.

Не працював портал «Дія», але проблем із роботою застосунку «Дія» не було.

Нагадаємо:

  • З початку 2019 року хакери, імовірно підконтрольні спецслужбам РФ, почали частіше атакувати сервери Центральної виборчої комісії та комп’ютери співробітників, намагаючись проникнути в електронні системи, щоб вплинути на результати президентських виборів, які 31 березня пройшли в Україні.
  • Російське хакерське угрупування «Спрут» злило в DarkNet (прихована мережа інтернет-з’єднань, існуюча паралельно звичайному Інтернету – ред.) базу даних міністерства оборони України, де були викладені персональні дані українських військових.