Завод дружини голови оборонного комітету Ради від «Слуги народу» почав заробляти на військових вантажівках КрАЗ

«Смілянський ливарний завод», який зараз належить Наталії Завітневич, дружині Олександра Завітневича, голови комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, а також однокласниці Володимира Зеленського, став постачальником запчастин для оновлених військових вантажівок КрАЗ-63221.

Автомобиль КрАЗ-63221 Фото: autokraz.com.ua

Про це в програмі «Security talks» розповів начальник експериментального цеху ПрАТ «АвтоКрАЗ» Валентин Овдієнко, повідомляє портал «Мілітарний».

Як пишуть «Наші гроші», співвласником ТОВ «Смілянський ливарний завод» до обрання народним депутатом від «Слуги народу» у 2019 році був Олександр Завітневич. Нині він очолює парламентський комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. А його частка у компанії належить дружині Наталії Завітневич. Іншим співвласником заводу є Георгій Козенко з Кривого Рогу, десять років тому він був директором «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Яку частину у вартості «КрАЗу» становить литво від заводу Завітневича наразі невідомо.

«Мости, підвіска, рама – це все власного виробництва [АвтоКрАЗ], ливарну продукцію ми отримуємо: частину з Харкова, частину зі Сміли для виробництва саме важких вузлів. Автомобіль 63221 знаходиться в процесі збирання. Оригінальність цього автомобіля, що на ньому застосований двигун Cummins, вся гальмівна система це Полтавського автоагрегатного заводу (належить самому «АвтоКрАЗу» – ред.), вся система охолодження від Сумського авторемонтного заводу (належить сумчанину Володимиру Нілову – ред.)», – відзначив начальник експериментального цеху «АвтоКрАЗу».

У 2021 році КрАЗ провалив замовлення Міністерства оборони для Збройних Сил України. І за це Завітневич критикував завод.

Однак після тієї критики на заводі «АвтоКрАЗ» заявили про портфель замовлень на 2022 рік у кількості 1000 вантажівок. В нього входять вантажні автомобілі замовлені Департаментом оборони США в рамках трирічного контракту. І тепер стало відомо про причетність заводу Завітневича до майбутніх доходів «АвтоКрАЗу».

Олександр Завітневич знайомий з Володимиром Зеленським з 90-х років. Його дружина Наталія, що зараз володіє «Смілянським заводом», була однокласницею Зеленського та грала з ним у одній команді КВН. Про це нардеп розповів у інтерв’ю BBC News Україна.

Однокласники Володимир Зеленський та Наталія Завітневич Фото: «Досьє»

На питання журналістів ВВС чи не боїться Завітневич звинувачень у лобіюванні інтересів «Смілянського ливарного заводу» нардеп відповів: «Все буде відбуватися на електронних майданчиках Prozorro. Тому всі підприємства будуть у конкурентному середовищі».

Кременчуцький автомобільний завод «АвтоКрАЗ» контролює мільярдер Костянтин Жеваго, який знаходиться у розшуку по кримінальній справі щодо банкрутства банку «Фінанси і кредит». Наразі Жеваго живе у Дубаї та пов’язані з ним компанії через суд стягують з «АвтоКрАЗу» борги на 6 млрд грн.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine