Правозахисники пояснили, навіщо у Донецьку вирішили ліквідувати недобудоване метро: поріжуть на метал

Правозахисники вказують, що у так званій «ДНР» вирішили провести роботи з ліквідації виробок недобудованого метро в окупованому Донецьку для того, щоб витягти з недобудови значну кількість чорного та кольорового металу (обладнання, рейки, кріплення та електричні кабелі), на якому можна добре заробити.

Недобудоване метро в Донецьку Фото: shmurzik.net

Про це повідомляє «Східна правозахисна група».

«Наразі наміри НВФ «ДНР» дуже прості, вони хочуть погашати (гірничо-геологічний термін) підземні виробки для вилучення металобрухту (рейки, металеве кріплення, мідні кабелі). Металобрухту та кабельної продукції, які витягнуть бойовики, налічується в мільйонах доларів (навіть якщо це все здавати у пункти прийому). Тож тут немає жодної загадки, банальне розграбування територій», – зазначають правозахисники.

Вони вказали, що за таким принципом в ОРДО було закрито вже багато шахт, обладнання яких було порізано на металобрухт, і «тепер взялися за недобудований метрополітен».

Рішення про будівництво метрополітену в Донецьку було прийнято у 1990 році, будівництво розпочато у 1993 році. Запуск першої черги планувався на 2005 рік, а пізніше зсунутий на 2011 рік. Проте через постійне недофінансування терміни здачі проекту постійно зсувались, а нові терміни не називалися. У 2011 році Мінінфраструктури України відмовилося від будівництва підземного метро в Донецьку, запропонувавши натомість ідею будівництва наземного метро. Після вторгнення Росії на Донбас та початку війни будівництво донецького метрополітену було повністю зупинено.

Нагадаємо:

  • У так званій «ДНР» вирішили 2022 року розпочати розробку заходів щодо ліквідації виробок недобудованого метро в окупованому Донецьку. У найближчі 10-30 років з різних причин подальше будівництво законсервованого зараз метрополітену в місті буде неможливим: для цього немає ні фінансування, ні необхідного пасажиропотоку.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine