У Чорному морі виникла пожежа на танкері із російським екіпажем, який належить фірмі, яка перебуває під санкціями України

Новини
Танкер AL MUNTAZAH Фото: marinetraffic.com

У Чорному морі біля узбережжя Краснодарського краю РФ виникла пожежа на борту танкера AL MUNTAZAH (прапор Коморських островів, IMO: 8862521) з екіпажем із 7 громадян Росії. Судно належить фірмі «Ювас-транс» із окупованої Керчі, яка перебуває під санкціями України.

Про це повідомив керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Пожежа сталася у машинному відділенні судна, на борту якого знаходиться 700 тонн мазуту.

Танкер-бункерувальник AL MUNTAZAH займається заправкою суден у Керченській протоці та на морських стоянках поблизу.

За інформацією бази юридичних осіб, щодо яких з 2014 року були застосовані санкції США, ЄС та України, створеної експертами Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та порталу BlackSeaNews, судно належить ТОВ «Ювас-транс», яке знаходиться під санкціями України. Компанія була зареєстрована в окупованій Керчі, а в грудні 2019 року перереєстрована у Сочі (РФ).

Судно збудовано у 1982 році, його водотоннажність 3389 тонн, довжина – 77 м, ширина – 14,3 м.

Фото: Facebook Andrii Klymenko

Як повідомляє агентство

За інформацією відомства, видимих слідів забруднення води не спостерігається.

Пізніше частина екіпажу повернулася на танкер, що горить, щоб оцінити ситуацію на борту. Уточнюється, що на судні видимого горіння немає, але відбувається задимлення з вентиляційних отворів машинного відділення, навігаційні вогні та палубне освітлення працюють штатно.

Напомним:

  • 24 жовтня 2020 року в Азовському на борту турецького танкера «Генерал Азі Асланов» (GENERAL HAZI ASLANOV, IMO 9333577) під російським прапором стався потужний вибух, через що судно отримало велику пробоїну вище ватерлінії. Загинули троє з 13 членів екіпажу Танкер повертався в Ростов-на-Дону в баласті після перевалки нафтопродуктів на неформальній рейдовій стоянці в Чорному морі поруч з окупованих Кримом. Аварійне судно відбуксирували на якірну стоянку.