Слідом за США Британія евакуює співробітників посольства в Києві, ЄС поки не збирається

Великобританія відкликає частину співробітників посольства у Києві. Голова дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що не бачить причин для евакуації сімей дипломатів з України.

Про це повідомляється на сайтах британського уряду та ЄС.

«Деякі співробітники посольства та члени їхніх сімей відгукуються з Києва у відповідь на загрозу з боку Росії», – йдеться у повідомленні британського МЗС.

 

Посольство залишається відкритим і продовжуватиме виконувати важливу роботу, в тому числі надавати консульську допомогу та підтримку громадянам Великобританії в Україні.

«Ми не плануємо робити те саме, що США, оскільки ми не бачимо для цього будь-яких конкретних причин. Поки тривають переговори (з Росією – ред.), я не думаю, що у нас є причини покидати Україну», – заявив Боррель. 

Боррель зазначив, що очікує, що державний секретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі міністрів зовнішніх справ країн-членів ЄС пояснить причину рішення Вашингтона евакуювати сім’ї дипломатів із України.

  • 24 січня 2022 року про початок евакуації із посольства у Києві заявили США. У Міністерстві закордонних справ України вважають це рішення «поспішним та проявом надмірної обережності».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine