Зустріч радників у «нормандському форматі» завершилася: про що домовилися

На зустрічі радників лідерів у «нормандському форматі» в Парижі Україна, Росія, Франція та Німеччина домовилися зустрітися через два тижні в Берліні. На переговорах підтримали стійке припинення вогню на Донбасі та домовилися про продовження переговорів за два тижні у Берліні.

Про це повідомив голова офісу президента Андрій Єрмак.

«Відбулася непроста змістовна зустріч, такий аудит виконання мінських угод та домовленостей лідерів нормандського формату від 2019 року», – сказав голова ОП.

Сторони домовились, що потрібно стежити за дотриманням «режиму тиші», зокрема через механізм ОБСЄ.

«Україна як завжди готова до переговорів, зустрічей, тому що для нашої команди мета припинення війни, повернення наших територій, а сьогодні це і зняття напруженості, яка є, деескалація навколо українських кордонів – це пріоритет», – сказав Єрмак.

Як заявив радник президента РФ Дмитро Козак, Україні потрібно вести прямий діалог з бойовиками на Донбасі.

Українська сторона відмовилась навіть розглядати це питання.

За словами Козака, питання проведення саміту не порушували через «основних розбіжностей в позиціях сторін». Зокрема, перед тим, як зустрічатися лідерам «нормандії», Росія вимагає від України визнати «автономність Донецької та Луганської областей у Конституції та провести вибори».

  • Остання зустріч лідерів «нормандського формату» відбулася у грудні 2019 року, наступний саміт був запланований на 2020 рік, але не відбувся через Росію. Наступні зустрічі проходили на рівні радників та представників лідерів четвірки – у очному форматі у 2020 році, а потім через відеоконференції.
  • 6 грудня 2021 року глави держав і урядів Німеччини, США, Франції, Італії, Великої Британії на зустрічі у форматі «Квінт» висловилися за поновлення переговорів у форматі «нормандської групи». 
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine