США скликають Радбез ООН через російські війська біля кордонів України

США запросили зустріч Ради Безпеки ООН через накопичення російських військ біля кордонів України.

Публічне обговорення цієї теми у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку має відбутися у понеділок, 31 січня.

США та їхні європейські союзники побоюються вторгнення Росії до України. Вони вимагають, щоб понад сто тисяч російських військовослужбовців відійшли від українського кордону.

Вашингтон також непокоїть скупчення російських військ у Білорусі. Американська влада хоче використовувати міжнародну арену як засіб тиску на Москву.

Місія США в ООН заявила: «Оскільки ми продовжуємо невпинно займатися дипломатією для зниження напруженості перед цією серйозною загрозою європейському та глобальному миру та безпеці, Рада Безпеки ООН – це найважливіше місце для дипломатії».

Агентство dpa із посиланням на дані західних спецслужб повідомило, що Росія останнім часом продовжувала високими темпами перекидати військовослужбовців до кордону з Україною та збільшила контингент у прикордонних районах до 112-120 тисяч.

Цей показник не враховує збройних сил бойовиків на Донбасі, чисельність яких оцінюється приблизно в 35 тисяч людей, зазначило dpa.

  • Сполучені Штати Америки почали збирати нове постачання військової допомоги для України, повідомив представник Пентагону Джон Кірбі на брифінгу.
  • 22 січня 2022 року США доставили в Україну 90,7 тонн летальної зброї та боєприпасів, потім прибув другий літак зі зброєю від США з 80 тонн вантажу. Також США передадуть Україні гелікоптери Мі-17.
  • 25 січня США надіслали сучасне обладнання та боєприпаси оборонного призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine