Про це повідомляє редакція «Независимого телевидения Севастополя».
Про те, що відповідна документація розробляється, стало відомо з відповіді, яку «в. о. віце-губернатора» Микола Гордюшин направив на запити місцевого «депутата» В’ячеслава Горєлова та постійного представництва Президента в Південному федеральному окрузі.
«Наразі документація з оцінки впливу планованих у межах буферної зони на універсальну цінність зазначеного об’єкта Світової спадщини ЮНЕСКО розробляється», — йдеться у документі.
При цьому, роботи, вплив яких тільки має бути оцінений, фактично ведуться вже шостий місяць. У вересні 2021 року на місці хори Древнього Херсонесу почали заливати фундамент.
Як повідомлялося, у жовтні мешканці Севастополя зверталися до Путіна з проханням зупинити будівництво через те, що будівельники могли розкопати давню підземну річку.
У 2015 році так званий «уряд» окупованого Севастополя ухвалив рішення про передачу національного заповідника у федеральну власність Росії. Але ЮНЕСКО не визнала об’єкт «Херсонес Таврійський» російським.
Пізніше у вищої влади Росії з’явилися плани по будівництву у прилеглих до Херсонесу територіях. Мова йде про відкриття на території археологічного музею-заповідника «Херсонес Таврійський» в Севастополі дитячий центр «Корсунь» — філії табору «Артек».
Нагадаємо:
- «Центр журналістських розслідувань» публікував матеріал про те, як під виглядом благоустрою окупанти знищують Херсонес Таврійський — місто, що збереглося протягом двох тисяч років, але чи витримає російських окупаційних діячів — невідомо.