У Криму «суд» покарав адмінарештами та штрафами 15 кримських татар, які прийшли підтримати Едема Дудакова

В окупованому Криму «Бахчисарайський районний суд» 19 лютого покарав адмінарештами та штрафами 15 кримських татар, затриманих 18 лютого біля будівлі «суду» в Бахчисараї, куди вони прийшли підтримати затриманого раніше делегата Курултаю, культуролога Едема Дудакова.

Кримськотатарські активісти біля «Бахчисарайського районного суду», 19.02.2022 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Про це повідомляє громадський рух «Кримська солідарність».

Затриманих 18 лютого кримських татар поліцейські обвинуватили у порушенні статті 20.2.2. КоАП РФ (Організація масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях, що спричинили порушення громадського порядку).

Активістам Елеонору Ізмайлову, Сейдамету Мустафаєву, Мемету Люманову «суд» визначив покарання у вигляді 10 діб адміністративного арешту.

Арсен Умеров одержав 9 діб адміністративного арешту.

Крім того, «суд» покарав адмінарештом на 7 діб стрімера та громадянського журналіста «Кримської солідарності» Азіза Азізова, а також активістів Нарімана Сейталієва, Кязима Усеїнова та Решата Сейдаметова.

Також 7 діб адміністративного арешту отримав Аметхан Умеров, якого додатково обвинуватили за ч.4 ст. 20.2.2 КоАП РФ (Повторне вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 чи 2 цієї статті).

5 діб адміністративного арешту отримав Джеппар Музаффаров.

Також «суд» покарав адміністративними штрафами в сумі 12 тис. рублів Зодіє Содієву, Гані Абдулганієва, Різу Нурадінова і 10 тис. рублів – Решата Яг’яєва та Аріфа Османова.

Нагадаємо:

  • 17 лютого 2022 року в окупованому Криму в Бахчисараї російські силовики зранку провели обшук у будинку делегата Курултаю кримськотатарського народу Едема Дудакова, який відомий активною діяльністю  проти знищення культурної спадщини в Криму, зокрема, Ханського палацу. За кілька годин його відвезли до міського відділу поліції. При цьому окупанти не допустили до Дудакова адвокатів.
  • Російські силовики затримали Дудакова за пост у соцмережі, розміщений ще у 2017 році, і обвинувачують його в нібито «розпалюванні міжнаціональної ворожнечі».
  • 18 лютого 2022 року «Бахчисарайський районний суд» заарештував на 10 діб Едема Дудакова, якого співробітники «Центру з протидії екстремізму» (ЦПЕ) обвинуватили в нібито «розпалюванні національної ворожнечі» за коментар у соціальній мережі у 2017 році. При цьому силовики затримали біля будівлі «суду» 15 кримських татар, які прийшли підтримати Дудакова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine