СБУ пояснила, як громадянам потрібно діяти під час обстрілів або авіанальоту

СБУ опублікувала покроковий план дій, якого слід притримуватись громадянам під час обстрілів реактивними системами залпового вогню (РСЗО), артилерійських обстрілів та обстрілів стрілецькою зброєю.

Фото: Getty Images

Відповідну інформацію Служба безпеки України розмістила на своїй сторінці у Facebook.

Під час обстрілів реактивними системами залпового вогню:

  • Снаряд (ракету) можан помітити та зреагувати, залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, вдень – димні сліди ракет;
  • Організуйте постійне спостереження, постійно тримайте у полі зору будівлі та споруди, які знаходяться поруч і які можна використати як укриття. Після сигналу спостерігача є кілька секунд, щоб сховатись.
  • Ховайтеся у підвалі або іншому заглибленому приміщенні. Вибирайте місце у кутку між несучими стінами та недалеко від вікон і дверей, щоб миттєво покинути будинок у випадку потрапляння снаряду.
  • Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів і коригування вогню або зміна позиції.

Під час артобстрілів:

  • Під час артобстрілу, мінометного обстрілу або авіанальоту не залишайтеся в під’їздах, під арками та на сходових клітках. Також небезпечно ховатися у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, АЗС і під стінками будинків з легких конструкцій. Такі об’єкти не міцні, ви можете травмуватися або опинитися під завалами.
  • Якщо вогонь артилерії або мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застигли вас на шляху, негайно лягайте на землю, туди, де є виступ або хоч невелике заглиблення. Захистом можуть служити бетонні конструкції (крім тих, які можуть обвалитися або загорітися, траншеї, невеликі підземні колодязі, широкі труби водостоку і канаві.
  • Закривайте долонями вуха та відкривайте рот – це врятує від контузії та баротравми.
  • Не приступайте до розбору завалів самостійно. Чекайте фахівців з розмінування та представників аварійно-рятувальної служби.

Під час обстрілу стрілецькою зброєю:

  • Під час стрілянини найкраще сховатися у захищеному приміщенні, наприклад у ванній кімнаті. Коли це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити від уламків і куль.
  • Якщо ви потрапили під обстріл на відкритому місці, краще впасти на землю та закрити голову руками.

24 лютого 2022 року, Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine