Відповідну інформацію Служба безпеки України розмістила на своїй сторінці у Facebook.
Під час обстрілів реактивними системами залпового вогню:
- Снаряд (ракету) можан помітити та зреагувати, залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, вдень – димні сліди ракет;
- Організуйте постійне спостереження, постійно тримайте у полі зору будівлі та споруди, які знаходяться поруч і які можна використати як укриття. Після сигналу спостерігача є кілька секунд, щоб сховатись.
- Ховайтеся у підвалі або іншому заглибленому приміщенні. Вибирайте місце у кутку між несучими стінами та недалеко від вікон і дверей, щоб миттєво покинути будинок у випадку потрапляння снаряду.
- Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів і коригування вогню або зміна позиції.
Під час артобстрілів:
- Під час артобстрілу, мінометного обстрілу або авіанальоту не залишайтеся в під’їздах, під арками та на сходових клітках. Також небезпечно ховатися у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, АЗС і під стінками будинків з легких конструкцій. Такі об’єкти не міцні, ви можете травмуватися або опинитися під завалами.
- Якщо вогонь артилерії або мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застигли вас на шляху, негайно лягайте на землю, туди, де є виступ або хоч невелике заглиблення. Захистом можуть служити бетонні конструкції (крім тих, які можуть обвалитися або загорітися, траншеї, невеликі підземні колодязі, широкі труби водостоку і канаві.
- Закривайте долонями вуха та відкривайте рот – це врятує від контузії та баротравми.
- Не приступайте до розбору завалів самостійно. Чекайте фахівців з розмінування та представників аварійно-рятувальної служби.
Під час обстрілу стрілецькою зброєю:
- Під час стрілянини найкраще сховатися у захищеному приміщенні, наприклад у ванній кімнаті. Коли це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити від уламків і куль.
- Якщо ви потрапили під обстріл на відкритому місці, краще впасти на землю та закрити голову руками.
24 лютого 2022 року, Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.
О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.
Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.