РИА Новости забули видалити заплановану публікацію про «перемогу» над Україною 26 лютого: її видалили, але є веб-архів

Війна

Редактори російського пропагандистського видання РИА Новости забули видалити заплановану публікацію про «перемогу» над Україною 26 лютого 2022 року, тобто через дві доби після початку повномасштабної війни та введення своїх військ.

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, публікацію видалили, але є веб-архів, у якому все зберігається.

За даними кешу, редактори сайту запланували вихід статті на 08:00 26 лютого 2022 року, і в цей час вона автоматично опублікувалася. Проте було видалено о 08:01. Тобто просто, вона вийшла на сайті, проте редактор одразу прибрав її до чернетки.

У статті автор Петро Акопов пише:

«Росія відновлює свою єдність – трагедія 1991 року, цієї страшної катастрофи нашої історії, її протиприродний вивих, подолані. Так, великою ціною, так, через трагічні події фактично громадянської війни, тому що зараз поки що стріляють один в одного брати, розділені приналежністю до російською та українським арміям, але України як анти-Росії більше не буде.Росія відновлює свою історичну повноту, збираючи російський світ, російський народ разом — у всій його сукупності великоросів, білорусів і малоросів.Якби ми відмовилися від цього, дозволили б тимчасовому поділу закріпитися на віки, то не тільки зрадили б пам’ять предків, а й були б прокляті нашими нащадками – за те, що припустилися розпаду Російської землі».

У виданні хотіли заявити про «переможне» досягнення та завоювання України за дві доби.

«Тепер цієї проблеми немає – Україна повернулася до Росії. Це не означає, що буде ліквідована її державність, але вона буде перевлаштована, переустановлена ​​і повернена у свій природний стан частини російського світу. через ОДКБ і Євразійський союз чи Союзну державу Росії та Білорусії)? Це буде вирішуватися вже після того, як буде поставлена ​​точка в історії України як анти-Росії. У яких межах, у якій формі буде закріплено союз із Росією (через ОДКБ та Євразійський союз чи Союзну державу Росії та Білорусії)? Це вирішуватиметься вже після того, як буде поставлена ​​точка в історії України як анти-Росії. У будь-якому разі – завершується період розколу російського народу», – йдеться у матеріалі.

Петро Акопов – російський журналіст, працював у «Незалежній газеті», у виданні «Агентура.Ру». В основному пише статті про «велич Росії», радянську спадщину і швидку катастрофу Заходу.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Найчастіше армія РФ без розпізнавальних знаків — це віроломство, воєнний злочин, порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Хроніку за 24 лютого можна прочитати ТУТ.

Хроніку за 25 лютого можна прочитати ТУТ.

Хроніку за 26 лютого можна прочитати ТУТ.