Як в Україні отримати пенсію, якщо змінили місце проживання

Для людей, які отримували пенсію через Укрпошту за місцем проживання, і були вимушені переміститись, забезпечена можливість отримати пенсію там, де зручно, шляхом переказу коштів без відкриття рахунка в АТ “Укрпошта” або АТ Ощадбанк.

Люди, які отримують пенсію на рахунки у банках, продовжать її отримувати на ті ж самі рахунки. Їм нікуди звертатись не потрібно, повідомляє Урядовий портал.

Необхідно звернутись та повідомити про зміну місця проживання і бажання отримати пенсію грошовим переказом:

– до Пенсійного фонду України (особисто, телефоном або через електронний кабінет),

– або на «гарячу лінію» Укрпошти.

Профінансовані пенсії, які виплачуються через банки, з датою виплати до 20 березня, і які виплачуються через Укрпошту – до 25 березня.

Як повідомлялося, якщо ви отримували пенсії та субсидії через Укрпошту, не виїжджали і знаходитесь на своєму постійному місці проживання — чекайте на свою пенсію, соціальну виплату або субсидію вдома. Або ж її можна забрати у відділенні згідно зі звичайним графіком виплат від Укрпошти. Однак дати виплат можуть бути перенесені залежно від стану бойових дій, але Мінсоцполітики наголошує, що вони обов’язково будуть.

Перевірити роботу відділень Укрпошти у вашому регіоні можна за цим посиланням.

Якщо ж ви виїхали з місця фактичного проживання, зателефонуйте:

  • до Контакт-центру Укрпошти за номером телефону 0 800 300 545 та оберіть кнопку 2 — розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» (усі дзвінки безкоштовні);
  • або до Пенсійного фонду України за номерами телефонів, які розміщені за посиланням або передайте інформацію через електронний кабінет. Ви зможете отримати пенсію в іншому місці.

Якщо людина поки не визначилася з місцем отримання виплати та бажає її отримати на будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти, до якого буде доступ, громадян просять повідомити про це оператору.

Якщо ви отримуєте пенсії та субсидії через банківські установи, та не маєте зараз можливості зняти з картки готівку, можна скористатися такі сервіси Укрпошти:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine