У Херсоні кілька колаборантів спробували влаштувати проросійський мітинг

Війна

Поки тисячі херсонців протестують проти створення на території їхньої області «ХНР», купка проросійських діячів, про яких Центр журналістських розслідувань неодноразово робив викривальні матеріали, намагаються зробити гарну картинку для ЗМІ окупантів.

Про це повідомляє IPC-Херсон.

Біля монумента загиблим у Другій світовій війні зібралися кілька маргінальних місцевих політиків, використовуючи під час свого «мітингу» радянську символіку та «георгіївські стрічки».

На цьому фото колишній очільник міста Володимир Сальдо. Херсонці висловлюють своє відношення до колишнього мера під фото, не добираючи висловів.

На мітингу також присутній сателіт Сальдо — колишній селищний голова Антонівки Ігор Семенчев. Наразі щодо нього відбувається досудове розслідування щодо розтрати бюджетних коштів.

Інформаційним забезпеченням акції займається проросійський провокатор Кирило Стремоусов. А для більшого ефекту до участі у шабаші запросили також підозрювану у державній зраді херсонку Тетяну Кузьміч.

Завершает парад херсонских фриков Сергей Черевко — чиновник горсовета времен Сальдо и организатор акции «Бессмертный полк» в Херсоне.

Попри намагання створити ілюзію масовості — на фото видно, що в акції бере участь максимум кілька десятків людей.

Херсонський журналіст Іван Антипенко також опублікував пост, в якому зазначив, що про позицію цих «діячів» було відомо давно.

Нагадаємо, Центр журналістських розслідувань та Радіо Куреш опублікували спільний цикл журналістських розслідувань «Хто та як просуває ідеї «русского мира» у Херсоні», в якому розповідали про людей, які зараз підтримали російську окупацію.

13 березня тисячі херсонців вийшли на головну площу обласного центра, щоб протидіяти створенню псевдореспубліки на території Херсонської області та підтримати єдність і суверенність України.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa