Фонд відбудови України має бути створений на базі заморожених на Заході активів РФ – глава польського уряду

Влада

Фонд відбудови України має бути створений на базі заморожених на Заході активів Росії і російських олігархів. Україна зараз бореться не лише за свою незалежність, але і за незалежність Польщі, Литви, Фінляндії та всіх країн східної Європи.

Про це заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький під час спільної пресконференції з прем’єр-міністрами України і Литви Денисом Шмигалем та Інгрідою Шимоніте після завершення саміту Люблінського трикутника (Україна, Польща, Литва) у змішаному форматі, пише Укрінформ.

“Ця надія (на відновлення інфраструктури України – ред.) має спиратися на великий фонд, збудований на базі заморожених і конфіскованих російських активів. Ці активи нагромаджено на крові невинних осіб. Вони мають послужити відбудові суверенної і незалежної України”, – сказав Моравецький.

Він підкреслив, що разом з Литвою Варшава надаватиме Україні політичну і дипломатичну підтримку.

“Я переконаний, що завдяки цим діям українську незалежність буде захищено, а разом з нею буде зміцнено безпеку Литви, Польщі та всіх європейських країн. Руки Росії сягають далеко, тому ми маємо дати рішучу відсіч варварським діям російської держави”,- наголосив польський прем’єр.

Моравецький зазначив, що Росія зараз “б’є наосліп і брутально знищує не лише військову інфраструктуру, але і цивільне населення, вбиваючи дітей, жінок, бомбардуючи лікарні, пологові будинки, як у Маріуполі, знищуючи нормальне життя мільйонів людей”.

Він запевнив, що Польща передає весь масив цієї інформації іншим європейським столицям, аби ніхто “не заколисував власного сумління, не намагався повернутися до так званого business as usual (ніби нічого не сталося – ред.)”.

“Немає і не може бути повернення до business as usual”, – підкреслив Моравецький.

На його переконання, ракетним ударом по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині поблизу кордону з Польщею Росія хоче знищити гуманітарні зусилля Польщі, Литви та країн Європи із допомоги Україні.

“Путін хоче викликати паніку серед мирного населення, і для нього не важливо, що цей центр знаходиться на шляху втечі мільйонів українців від жахіття війни. Це мета росіян – знищити також цю гуманітарну роботу, яку виконують Польща, Литва, Європа, допомагаючи невинним людям, жінкам і дітям”,- наголосив прем’єр РП.

Моравецький зазначив, що на Росію має бути накладено ще більше санкцій, які б сильно вдарили по кремлю. За його словами, після початку агресії РФ в Україні на Москву накладено три пакети санкцій, але цього все ще замало.

“Ми працюємо над черговим пакетом санкцій. Ми стурбовані, що ще не накладено санкцій на всіх олігархів, які співпрацюють з Путіним. Ми ведемо переговори, щоб завершити співпрацю з Росією на багатьох майданчиках, фактично на всіх можливих майданчиках із західним світом”,- наголосив польський прем’єр.

За його словами, якнайшвидше потрібно затвердити графік відмови Європи від російських енергоносіїв.

Моравецький зазначив, що Варшава схиляє європейських партнерів до запровадження подальших торговельних обмежень з Росією. За його словами, на польсько-білоруському кордоні вже зараз перевіряється кожна вантажівка на предмет того, чи до Росії не перевозяться товари подвійного призначення.

Україна наполягає на створенні окремого рахунку в ЄС, на який РФ будуть надходити кошти за газ і нафту, потім вони будуть спрямовані на відновлення економіки України та на репарації. Цей рахунок відкривається на підставі санкцій ЄС Європейськими державами, які зараз отримують від РФ енергоносії, розповіла член делегації України для участі в усних слуханнях Міжнародного суду ООН Олена Зеркаль.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні  провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa