На російських кораблях зафарбовують назви та бортові номери, Росія готується до провокацій на морі – ДПСУ

Війна
Малі ракетні кораблі проекту 1239 (вгорі) та проекту 21631 (внизу) із зафарбованими бортовими номерами Фото: facebook.com/DPSUkraine

На кораблях Військово-морського флоту РФ зафарбовують назви та бортові номери, що може означати підготовку Росії до майбутніх провокацій на морі щодо цивільних суден із подальшим звинуваченням у них українських військових кораблів.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

«Зараз військові країни-агресора зафарбовують на своїх кораблях назви та бортові номери. Усвідомлюючи брудні методи ведення війни рашистами, в цій акції вбачається підготовка до майбутніх провокацій щодо цивільних суден із подальшим звинувачуванням у них українських військових кораблів», – ідеться у повідомленні.

Як вказали у відомстві, військовий флот Росії продовжує плекати найгірші традиції піратства.

«З початку широкомасштабного вторгнення в Україну орки неодноразово відмітилися підлістю у Чорному морі. Під приводом фейкової контртерористичної операції заблокували роботу українських портів. Обстріляли 4 цивільних судна. З одного з підбитих танкерів влаштували екологічну бомбу. Захоплюють і утримують в полоні цивільні вантажні судна. Перешкоджають рятувальним операціям – захопили одне пошуково-рятувальне судно і неодноразово погрожували застосуванням зброї рятувальним катерам, які йшли на допомогу екіпажам підбитих суден», – наголосили у ДПСУ.

Також українські прикордонники звернули увагу, що світова спільнота вже реагує на незаконні дії Росії, яка розпочала збройну агресію проти України, адже «країна без честі і гідності не може користуватися благами сприяння мореплавству».

Як вказується, незабаром російські судна не зможуть залишати порти через відмову компанії «Регістр Ллойда Вояж Рус» продавати та оновлювати в РФ електронні навігаційні карти C-MAP, які використовують більшість російських суден. Країни ЄС та Велика Британія розглядають можливість заборони на вхід російських кораблів у свої порти.

«Шведські порти вже оголосили бойкот всім російським суднам та вантажам. Дунайська комісія позбавила рф повноважень та вимагає компенсації за зрив судноплавства. А Туреччина використовує повноваження відповідно до Конвенції Монтре 1936 року, які дозволяють закривати протоки Босфор та Дарданелли для іноземних військових кораблів у воєнний час та в разі загрози. Отже замальовані назви та бортові номери не вкриють від ганьби та зневаги у всьому світі. І за воєнні злочини відповідатимуть усі причетні і ті, з мовчазної згоди кого вони вчинялися», – заявили у Держприкордонслужбі.

Патрульний корабель проекту 22160 (вгорі), малі ракетні кораблі проекту 1239 (посередині) та проекту 21631 (внизу) із зафарбованими бортовими номерами Фото: facebook.com/DPSUkraine

Як повідомлялось, За даними Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», Росія замінувала рекомендовані шляхи для суден від Босфору до Одеси і повідомила, що це нібито українські міни. Мета – перешкодити морському трафіку комерційних суден в Чорному морі.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa