У Мелітополі окупанти вимагають «здавати» проукраїнських активістів

Війна

На окупованій частині Запорізької області російські військові та їхні прихвостні тероризують місцеве населення: залякують людей, що не підтримують окупацію, погрожують журналістам.

Як повідомляє Запорізька ОДА, окупанти «збирають голів ОСББ та пропонують повідомляти про те, «де живуть фашисти». Під поняття «фашисти» підпадають всі, хто не погоджується, що Мелітополь — це Росія, зберігає чи демонструє прапор або герб України, а також ті, хто вважає українську владу єдиною легітимною».

Журналісти, що продовжують працювати на окупованих територіях області, отримують погрози і вимоги перестати працювати на користь України. Терористи залякують представників медіа тюремним ув’язненням за статтею «тероризм» УК РФ в разі продовження інформаційної діяльності видань. Такі вимоги надійшли і до редакції запорізького сайту 061.ua.

Як повідомляється, тиск чиниться також на населення та волонтерів у Бердянську. У селище Кирилівка приїхали військові російської федерації, які представилися мешканцям та місцевій владі як «військова комендатура міста Мелітополя», після чого запропонували «співпрацю». Голова Кирилівської селищної ради від «пропозиції» відмовився та скерував окупантів у всім відомому напрямку.

  • Російські військові, які викрали вранці 21 березня в Мелітополі Запорізької області журналісток «МВ-холдингу» Євгенію Борян, Юлію Ольховську та Любов Чайку, відпустили після розмови про необхідність співпраці з окупантами, а також видавця «МВ-холдингу» Михайла Кумока. Він також є співзасновником ГО «Інформаційний прес-центр», медіапроектом якого є Центр журналістських розслідувань.
  • Національна спілка журналістів України засуджує залякування та тиск на журналістів, який здійснюють окупанти у Мелітополі, Бердянську, Херсоні.
  • З початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Інститут масової інформації нарахував понад 50 воєнних злочинів, скоєних російськими військовими щодо журналістів та медіа. Зокрема, це вбивства та обстріл українських та іноземних журналістів, припинення мовлення і захоплення майна телерадіоорганізацій та діяльності інших медіа.