У Мелітополі окупанти відпустили видавця Михайла Кумока, членів його сім’ї та журналісток «МВ-холдингу»

Війна

Російські військові, які викрали вранці 21 березня в Мелітополі Запорізької області журналісток «МВ-холдингу» Євгенію Борян, Юлію Ольховську та Любов Чайку, відпустили жінок після розмови про необхідність співпраці з окупантами, а також видавця «МВ-холдингу» Михайла Кумока. Він також є співзасновником ГО «Інформаційний прес-центр», медіапроектом якого є Центр журналістських розслідувань.

Про це повідомила Національна спілка журналістів України.

«Відпустили! Вони йдуть, – зазначила у коментарі НСЖУ генеральний директор МВ-холдингу Ганна Медвідь. – Особисті телефони вилучили».

Видавця Михайла Кумока та членів його родини (дружину Віру Кумок та доньку Тетяну Кумок), випускового редактора Євгенію Борян, журналістів Юлію Ольховську та Любов Чайку сьогодні затримували озброєні люди у Мелітополі. Зараз всі на волі.

Національна спілка журналістів України засуджує залякування та тиск на журналістів, який здійснюють окупанти у Мелітополі, Бердянську, Херсоні.

З початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Інститут масової інформації нарахував понад 50 воєнних злочинів, скоєних російськими військовими щодо журналістів та медіа. Зокрема, це вбивства та обстріл українських та іноземних журналістів, припинення мовлення і захоплення майна телерадіоорганізацій та діяльності інших медіа.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Нагадаємо:

  • Журналістка видання hromadske Вікторія Рощина, ймовірно, потрапила в полон до російських окупантів. На телеканалі повідомили, що її затримали ФСБ РФ.
  • Російські окупанти звільнили херсонського журналіста Олега Батуріна, який зник 12 березня 2022 року у місті Каховка Херсонської області.