В РФ застрелився командир танкового полку, «розконсервована» військова техніка повністю розкрадена – ГУР

Війна

У Росії застрелився командир 13-го танкового полку 4-ї танкової дивізії, після того, як були розконсервовані склади військової техніки тривалого зберігання, за рахунок якої росіяни зараз намагаються компенсувати свої втрати у війни проти України. Як з’ясувалось, техніка виявилась повністю розукомплектованою.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

««Розконсервована» російська військова техніка виявилася повністю розкрадена», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають у військовій розвідці, окупанти намагаються відновити втрати за рахунок техніки знятої з тривалого зберігання. Зокрема, на аеродромі в смт Клімове Брянської області (35 км від кордону України) противник розгортає ремонтно-відновлювальну базу (РВБ). Наразі ворожа РВБ намагається «поставити в стрій» значну кількість техніки, яка прибуває зі складів тривалого зберігання. Стан цієї техніки здебільшого вкрай незадовільний, що унеможливлює її повноцінне використання.

Одночасно створюються місця для зберігання техніки, виведеної з ладу на полі бою.

Загалом РФ часто зіштовхується з проблемою неможливості відновлення техніки після «розконсервації» зі складів. З бойових машин повністю розкрадено оптичні прилади та електроніку з вмістом дорогоцінних металів.

«Зокрема, у 4 танковій дивізії РФ з’ясували, що з 10 «розконсервованих» танків лише один знаходиться в більш-менш працездатному стані. Решта – повністю розукомплектовані. Частина з них не має навіть двигунів. На даний час плани з передачі на фронт техніки, знятої зі зберігання фактично зірвано. За наявної інформації – командир 13 танкового полку 4 танкової дивізії РФ – застрелився», – розповіли у ГУР.

При цьому, як повідомляє журналіст Роман Цимбалюк, у Росії продовжують шукати винних у провалі наступу на Україну через що втратив посаду командувач 1-ї танкової армії Західного військового округу ЗС РФ Сєргєй Кисєль.

Сергій Кісєль

«У зв’язку з провалом операції та нездатністю досягти поставленої мети, залучення до бойових дій в Україні військовослужбовців термінової служби, а також наявність величезних втрат серед особового складу, знято з посади генерал-лейтенанта Кисєля Сєргєя Алєксандровіча», – написав Цимбалюк у Facebook.

Він зазначив, що раніше було знято з посади заступника командувача 1-ї танкової армії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa