Кадиров та його ТікТок-воїни лише роблять вигляд, що воюють в Україні – Слідство.Інфо

Новини
Рамзан Кадиров

Журналісти встановили, що глава Чечні Рамзан Кадиров, який називає себе «піхотинцем Путіна», дурить підписників у соцмережах, намагаючись переконати їх у своїх перемогах в війні з Україною. Насправді він та його бойовики воюють лише у ТікТок.

Діяльність лідера Чечні та його посіпак у соцмережах дослідили журналісти проєкту Слідство.Інфо.

Кадирова та його бойовиків називають «ТікТок-воїнами», і не дарма. Від початку війни він регулярно публікує відео про «подвиги» своїх бойовиків на території України. За березень кількість підписників каналу зросла від 60 тисяч до півтора мільйона.

Останні кілька тижнів Кадиров публікує відео з Маріуполя та Сходу України. Головний герой його роликів – Адам Делімханов, депутат Держдуми РФ, «права рука» Кадирова, якого вважають причетним до смерті російського опозиційного політика Бориса Нємцова. Також на відео фігурують Султан Рашаєв, якого називають кілером Кадирова, а ще Руслан Геремєєв – фігурант справи про вбивство Нємцова.

Чи не з перших опублікованих відеозаписів з Маріуполя Кадиров стверджував, що місто вже під їхнім контролем. Але направду ці кадри були зняті на околиці міста.

В мережі також висміюють відео, опубліковане Кадировим 26 березня. Дехто помітив, що «кадирівці» обстрілюють з автоматів та ручних кулеметів уже знищену бомбардуванням багатоповерхівку, у якій, імовірно, вже немає нікого живого. Інші ж зауважують, що поки бойовики демонстративно ховаються за броньованим транспортом, оператор стоїть на відкритій місцевості.

13 березня з’явилася інформація, що Кадиров нібито перебуває під Києвом. В мережі виклали відео, на якому ватажок Чечні спілкується з бойовиками. Але насправді в цей день він перебував у столиці Чечні Грозному.

Вершиною шоу Кадирова став його «приїзд» до Маріуполя 28 березня. Опубліковані ним відео не дозволяють на 100 відсотків стверджувати, що він був у Маріуполі. Втім на одному із записів можна помітити придорожній знак із назвою населеного пункту «Безіменне». Журналісти встановили, що йдеться про село за 20 кілометрів від Маріуполя.

На момент публікації відеороликів Кадирова, імовірно, вже не було в Україні. Про це може свідчити фото, яке з’явилося у мережі в той же день, коли чеченський ватажок нібито був у Маріуполі. На цьому фото Кадиров молиться на фоні російської заправки, яка не має станцій в Україні.

«За останній місяць Рамзан Кадиров та його вояки прославилися як відважні інтернет-воїни. Мабуть, за це Путін присвоїв Кадирову звання генерал-лейтенанта. А як ви гадаєте, можливо йому краще підходить звання командир ТікТоку?», – зазначають автори розслідування.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці.  Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube,  Facebook, TelegramTwitter