Офіс президента «шукає можливість збудувати дешеве, але якісне житло» для переселенців, потім віддадуть військовим

В Офісі президента шукають можливості побудувати «дешеве, але якісне» житло для внутрішьнопереміщених осіб. Після відновлення домівок переселенців в містах, де вони жили до війни, ті повернуться додому, а нові квартири віддадуть військовим і всім іншим, хто стояв у чергах.

Про це заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко в інтерв’ю Forbes.

«Ми побудуємо для переміщених осіб не якісь модульні тимчасові споруди, а нормальні домівки в 10 регіонах. Ми вибрали проєкти, які можна втілити за три місяці. Це будуть саме квартири – в більшості двокімнатні, але й однокімнатні і трикімнатні», – повідомив Тимошенко.

За словами Тимошенка, «загалом побудують декілька десятків тисяч квартир. Перші квартири планують отримати через три-чотири місяці».

Тимошенко каже, що один із варіантів швидкого отримання житла – викуп квартир у не введених в експлуатацію комплексах, але фактично готових житлових будинках.

«Очільники областей складають списки тих, кого потрібно найперше переселяти. У найближчий місяць держава почне їх викупати і надавати переселенцям. Усі ці квартири мають бути одразу з ремонтами, з меблями, з побутовою технікою.
Першочергово квартири надаватимуть тим, хто не може знайти собі домівку чи проживає в спортивних залах, школах і так далі. Розрахунки вартості програми для державного бюджету ще тривають. Вартість квадратного метра житла коштуватиме набагато менше за 1 тисячу доларів. Ми поговорили з будівельниками з кожного регіону, щоб вони мінімізували свою «дельту» і розробили варіанти, як побудувати все дешево, але якісно», – каже Тимошенко.

До початку повномасштабної війни Росії проти України ЦЖР публікував матеріал про систему забезпечення житлом ВПО. Читайте статтю Микити Панасенка «Житло не для всіх: як ВПО отримують іпотеку на німецькі кошти».

  • Переселенці, які бажають взяти участь у програмі пільгового іпотечного кредитування під 3 % (грант від німецького банку KfW), у формі мають зазначити, зокрема, кількість членів своєї родини. Це впливає на розмір житлової площі, на яку може бути надано кредитування.
  • Верховна Рада 2 грудня 2020 року ратифікувала угоду між Урядом України і Урядом Німеччини щодо залучення 25,5 млн євро від німецького державного банку розвитку KfW на надання пільгових кредитів для придбання житла внутрішньо переміщеними особами. Дана угода дозволить ВПО отримати пільгові кредити на придбання житла на суму близько приблизно 40 тисяч євро в гривневому еквіваленті строком на 20 років під пільгові умови — 3 % річних.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine