Меджліс кримськотатарського народу звернувся з підтримкою до співвітчизників на окупованих територіях

У зверненні йдеться про те, що до кримських татар на окупованих територіях силовики застосовують катування, проводять обшуки, викрадають людей так само, як і в окупованому Криму. Меджліс кримськотатарського народу зазначає, що буде продовжувати надавати підтримку людям.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров Фото: Facebook Саид Исмагилов

Про це повідомляється на facebook-сторінці Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

У зверненні йдеться про те, що на тимчасово окупованих російськими військами територіях Херсонської та Запорізької областей проводяться переслідування та посилюються репресії місцевого населення так само, як і в окупованому Криму. Російські загарбники вриваються до будинків мирних жителів, проводять обшуки, затримують людей, піддають їх нелюдському і такому, що принижує гідність, поводженню.

Окупанти чинять тотальний тиск та залякують активістів громадянського суспільства, депутатів органів місцевого самоврядування, голів територіальних громад, директорів та вчителів шкіл, керівників медичних установ та лікарів з метою змусити їх служити окупаційній владі. Люди позбавлені можливості отримувати заробітну плату, пенсії, соціальні виплати, у них немає життєво важливих медичних препаратів, не вистачає продуктів харчування.

«Як і в окупованому РФ з лютого 2014 року Криму, російські окупанти проводять у населених пунктах Херсонської та Запорізької областей системні переслідування представників корінного кримськотатарського народу. Так, незаконно затримані та вивезені на територію тимчасово окупованого РФ Криму та поміщені в СІЗО міста Сімферополя активіст кримськотатарського національного руху Насрулла Сейдалієв, а також співвітчизники Арсен Ібраїмов та Рустем Гуругик, яких звинувачують в участі у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана та громадянській блокаді Криму», — йдеться у зверненні.

Меджліс кримськотатарського народу нагадує про кримінальну відповідальність за колабораціонізм.

«Меджліс кримськотатарського народу і надалі, до звільнення тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей Збройними Силами України, надаватиме моральну, інформаційну, а в окремо можливих випадках й практичну підтримку співвітчизникам, які проживають на окупованій території», — також йдеться у зверненні.

Нагадаємо:

  • На знищеному КПВВ на адмінмежі з Кримом ФСБ затримала 33-річного мешканця Херсона Арсена Ібраімова. Окупанти звинувачують його в участі у «НЗФ імені Номана Челебіджихана» та у громадянській блокаді торгівлі з окупованим півостром у 2015 -2016 роках.
  • 27 березня за таким же звинуваченням ФСБ затримала на адмінмежі з Херсонською областю 51-річного таксиста із смт Новоолексіївка Рустема Гугуріка, який також їхав із сім’єю до Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine