В Криму окупанти ведуть агресивну пропаганду серед кримчан для виправдання війни проти України

В Криму окупанти ведуть агресивну пропаганду серед мешканців тимчасово окупованого півострова з метою виправдання збройної агресії та війни РФ проти України.

Сіті-лайт на зупинці в Сімферополі на підтримку армії РФ та війни проти України, квітень 2022 Фото: RFE/RL

Про це повідомляє представництво президента України в Автономній Республіці Крим.

«За наявною в Представництва інформацією в тимчасово окупованому Севастополі відповідно до доручення міністра оборони рф на 15 квітня заплановано проведення тематичного музичного телемарафону «Zа мир – без нацизма», присвяченого «пам’яті громадян, закатованих фашистськими карателями – українськими націоналістами»», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, місцева окупаційна адміністрація вже доручила забезпечити участь у заході громадських та суспільних діячів, лідерів суспільної думки, представників ветеранських та громадських організацій, а також учасників телемарафону. Вимагається, щоб участь була в обов’язковому порядку з прапорами держави-окупанта.

«Крім того, на 19 квітня заплановано проведення так званого «всеросійського дня єдиних дій в пам’ять про геноцид радянського народу нацистами та їх пособниками в роки великої вітчизняної війни». Серед заходів, які окупанти планують проводити – тематичні виставки присвячені Нюрнберзькому, Токійському та Хабаровському трибуналам», – додали у відомстві.

«Закликаємо громадян України за жодних обставин не брати участі у заходах, що організовуються російськими окупаційними адміністраціями в Криму. Подібні заходи спрямовані виключно на пропаганду та виправдання злочинів російської армії в Україні. Не відвідуйте ці та інші події, навіть виставки щодо історичних воєнних трибуналів, не підтримуйте політику окупантів», – наголосили у представництві президента в АРК.

Сіті-лайти на стіні ЦУМа в Сімферополі на підтримку армії РФ та війни проти України, березень 2022 року Фото: RFE/RL

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine