У Криму «прокурор» запросив у «суду» три роки колонії-поселення для Мустафи Джемілєва

Новини
Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на адмінкордоні з Кримом, 03.05.2014 Фото: Reuters

В окупованому Криму на засіданні «Армянського міського суду» «прокурор» запросив для народного депутата України, національного лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, якого «судять» заочно за нібито «незаконний перетин держкордону РФ» 3 травня 2014 року, покарання у вигляді трьох років позбавлення волі у колонії-поселенні. «Суд» оголосить рішення 22 квітня.

Про це повідомляє «Кримський процес».

«Судовий процес щодо Мустафи Джемілєва завершився, «суддя Армянського міського суду» Венера Ісроїлова пішла у дорадчу кімнату до 22 квітня», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у ході засідання 18 квітня «прокурор» у дебатах заявив, що «вина у скоєнні інкримінованих злочинів повністю доведена» і просив за статтями про недбале зберігання зброї та незаконне зберігання боєприпасів звільнити Джемілєва від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням терміну давності, а за статтею про незаконний перетин кордону призначити йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні.

У свою чергу, захист у дебатах вказав, що за жодною зі статей обвинувачення вина в «суді» не була доведеною. Так, за статтею про недбале зберігання зброї представлені докази, що вказують на відсутність події злочину, за статтею про незаконне зберігання боєприпасів представлені матеріали експертизи, що вказують на відсутність складу злочину, а за обвинуваченням «у незаконному перетині державного кордону РФ» представлено низку доказів, що вказують на відсутність суб’єктивного боку злочину – відсутність наміру вчинення протиправного діяння.

Заслухавши дебати сторін, «суд» пішов у дорадчу кімнату для винесення вироку. Оголошення вироку відбудеться 22 квітня о 13 годині.

Нагадаємо:

  • 9 квітня 2014 року російська влада заборонила лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву в’їжджати в Росію, включаючи окупований Крим.
  • 13 квітня 2020 року російські слідчі в Криму пред’явили обвинувачення Мустафі Джемілєва за трьома статтями в рамках попереднього слідства: за ч.3 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону РФ), по ч.1 ст. 222 КК РФ (незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів) і за ч. 1 ст 224 КК РФ (недбале зберігання вогнепальної зброї, яка створила умови для його використання іншою особою, якщо це спричинило смерть людини або інші тяжкі наслідки). Перша стаття стосується подій 3 травня 2014 року, коли Джемілєв намагався потрапити в окупований Крим через пункт пропуску «Каланчак» на адмінкордоні з Херсонською областю. Тоді його не пропустили і він був змушений повернутися в Київ. Друга і третя статті мають відношення до справи сина Мустафи Джемілєва Хайсера, який в травні 2013 року у дворі свого будинку в Бахчисараї, випадково вистріливши з батьківської рушниці, вбив знайомого сім’ї. Спочатку суд у цій справі проходив на території України, проте після окупації Криму його перенесли в російський Краснодар.