«Побєдобєсієм» російські окупанти хочуть завоювати лояльність лівого електорату Херсонщини – Сергій Данилов

Російським окупантам критично не вистачає колаборантів на тимчасово окупованих територіях Херсонської області для формування адміністрації та організації пропагандистських заходів, зокрема, до дня перемоги 9 травня. Через це вони відряджають на Південь України агентів спецслужб та пропагандистів з окупованого Криму.

Сергей Данилов

Сергій Данилов, виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Фото: investigator.org.ua

Про це в інтерв’ю програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар повідомив Сергій Данилов, експерт Центру близькосхідних досліджень 

На його думку, святкуванням 9 травня окупанти розраховують мобілізувати прорадянський електорат та завоювати лояльність проукраїнських місцевих мешканців. 

«Знову через власну недолугість. Бо, на їхню думку, 9 травня можна «продати» херсонцям як позитивний образ, як щось спільне і таким чином спробувати здолати ментальну прірву між окупантами і окупованими. Або ж в голові якогось політтехнолога повстали методички доісторичної давнини, в яких Херсонщина описувалася як «червоний пояс.  Гуманітарна допомога, червоні прапори, леніни, «знамя побєди» — це все розраховано на старші верстви населення», — сказав Данилов. 

Він переконаний, що нав’язане українцям «побєдобєсіє» не матиме для окупантів жодного позитивного ефекту.

«Зараз вони однією рукою шукають механізми зниження напруги та негативного ставлення до себе, а іншою рукою просто грабують Херсонщину, крадуть техніку, зерно і роблять все, щоби населення їх ненавиділо, причому люто», – вважає Данилов.

Коментуючи діяльність на Херсонщині маргінальних політиків із окупованого Криму, зокрема, Олега  Слюсаренка і Костянтина Книріка, експерт відзначив їхню  суто пропагандистську роль та корисливі мотиви. 

«В першу чергу, вони приїхали «пиляти» бюджет (виділений рф на заходи до 9 травня – ред.). Те, що вони дуже добре вміють робити і що робили все життя в Криму. Ставлять пам’ятник Леніну, вішають радянські прапори. Очевидно, вони хочуть принести Херсонщині «побєдобєсіє», — вважає Данилов, 

Нагадаємо, невідомі українські патріоти у ніч на 19 квітня зірвали радянський прапор з флагштоку поблизу обласної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара у Херсоні. Після цього під охороною бійців Росгвардії червоний прапор повторно підняли місцевий колаборант Кирило Стремоусов та агент російських спецслужб з Криму Костянтин Книрік.  

Як повідомляв ЦЖР в розслідуванні «Гауляйтер Херсонщини Бедрик та кримські спєци з побєдобєсія», Олег Слюсаренко, колишній депутат ВР Криму і член кримського відділення «Українського вибору» Віктора Медведчука дає інтерв’ю як представник «мерії Генічеська». Слюсаренко через громадсько-патріотичний проект «Наша велика перемога» вже багато років отримує російські гранти на проведення автопробігів і та інших пропагандистських заходів до 9 травня.  

Костянтин Книрік — учень Александра Дугіна і агент російських спецслужб, який очолював низку кримських маргінальних проросійських організацій. Після окупації Криму на Книріка зареєстрували пропагандистське інформагентство «НьюсФронт». Як з’ясував Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Пити подано: фальшива мінералка для Криму» , бізнес-партнер і товариш Книріка виробляє підробну мінеральну воду під українськими брендами «Моршинська» і «Поляна Квасова».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine