Російські окупанти вже вкрали в Україні кілька сотень тисяч тонн зерна – Висоцький

Новини
Новоолексіївський елеватор, фото: Wikimapia

Російські окупанти вже вивезли кілька сотень тисяч тонн зерна з тимчасово окупованих територій у Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.

Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного телемарафону.

«Росіяни використовують тактику початку XX століття з крадіжкою зерна та вивезенням його з України. На сьогодні ми маємо підтверджені факти, що кілька сотень тисяч тонн зернових було вивезено сумарно із Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей», – сказав він.

За словами Висоцького, на цих територіях у фермерських запасах, що формувалися для посівних робіт, а також для переробки (для виготовлення борошна, випікання хліба), знаходиться близько 1,5 млн. тонн зернових.

Читайте також: Сергій Данилов: «Російські окупанти не мають успішних сценаріїв для окупованого півдня України»

«Це суттєвий запас. За міжнародними цінами це коштує сотні мільйонів доларів. І є великий ризик, що це буде просто вкрадено та вивезено на користь росії», – наголосив заступник міністра.

Як повідомлялося, на сайті законодавчих зборів красноярського краю Росії було опубліковано текст про плани «експропріювати надлишки врожаю фермерів Херсонського регіону».

У МЗС України наголосили, що таке рішення законодавчих зборів красноярського краю росії є нічим іншим, як прямим продовженням злочинної політики радянської влади, відповідальної за Голодомор 1932-1933 років та масовий штучний голод 1921-1923 та 1946-1947 років.

У зв’язку з цим Україна вимагає від Росії припинити незаконне розкрадання зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства та дозволити прохід торговельних суден, а також закликає міжнародне співтовариство посилювати економічні санкції з метою припинення озброєної агресії Росії проти України.

Російським окупантам критично не вистачає колаборантів на тимчасово окупованих територіях Херсонської області для формування адміністрації та організації пропагандистських заходів, зокрема, до дня перемоги 9 травня. Через це вони відряджають на Південь України агентів спецслужб та пропагандистів з окупованого Криму, в інтерв’ю програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар повідомив Сергій Данилов, експерт Центру близькосхідних досліджень 

«Зараз вони однією рукою шукають механізми зниження напруги та негативного ставлення до себе, а іншою рукою просто грабують Херсонщину, крадуть техніку, зерно і роблять все, щоби населення їх ненавиділо, причому люто», – вважає Данилов.

Страх і брехня — власне, це все, що треба знати про політику Росії як на власних, так і на окупованих нею територіях. Страх, що має сковувати свободу і викликати побоювання втратити те, що лишилося; і брехня, що виправдовує будь-які злочини та видає картонне за граніт, а чужі установки — за власні переконання пише Валентина Самар, головна редакторка Центру журналістських розслідувань у статті Як Росія облаштовується на окупованому півдні.