Зеленський: Зараз потрібно максимально витіснити війська рф з України, глобальна мета – відновлення її міжнародно визнаних кордонів

Президент Володимир Зеленський вважає першочерговим завданням максимальне витіснення російських військ із території України, але глобальною метою є відновлення територіальної цілісності нашої держави в міжнародно визнаних кордонах, включно з Кримом, бо цього прагнуть усі українці.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Про це глава держави заявив під час участі в сесії Wall Street Journal CEO Council Summit.

«Мета будь-якого українця – відновити нашу територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Я розумію, що неможливо все й одразу. Спочатку треба зробити відповідні кроки, щоб зупинити війну, а потім уже діятиме дипломатія», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що першим етапом у цій війні було зупинення військ рф та їх просування. «Другий етап – зробити так, щоб росія максимально відійшла з нашої території. Третій етап – максимально відновити територіальну цілісність», – пояснив президент.

Він зауважив, що там, де можна відновити територіальну цілісність завдяки діалогу, Україна робитиме все можливе, але лише як рівноправний партнер.

«Ми розуміємо, що відновити територіальну цілісність на тимчасово окупованому півострові Крим буде складно. І все-таки, я вважаю, що ми зможемо потім, показавши свою міць, перейти на дипломатичний шлях. Тому що будь-яка війна закінчується дипломатією», – переконаний Зеленський.

Він наголосив, що головною запорукою перемоги є впевненість в українських людях і Збройних Силах України. «І ми не відступаємо. Тобто на сьогодні це вже новий етап. Десь, на якихось територіях ми стоїмо, заблоковані російськими військовими й технікою. Там ми чекаємо на відповідну техніку, щоб вона з’явилася з нашого боку, і ми могли тиснути й просуватися вперед. А на деяких територіях ми просуваємося вперед», – розповів президент.

Втім, він зазначив, що поки не бачить бажання рф припинити вогонь. «Коли обидві сторони хочуть припинення вогню – вони це роблять. Ми це проходили декілька років з Російською Федерацією на контактній лінії на Донбасі. Вони кажуть, що ми домовляємося, потім порушують (домовленості про припинення вогню – ред.)», – сказав Зеленський.

Він звернув увагу на те, що навіть коли йдеться про режим тиші на території Маріуполя для проведення спільної з ООН операції з евакуації цивільних осіб, все одно відбуваються обстріли й бомбардування.

Зеленський вважає, що режим припинення вогню може бути встановлений лише тоді, коли відбудеться його зустріч із президентом рф Володимиром Путіним.

«Якщо в нас буде зустріч із президентом Путіним, тоді на цей час буде режим припинення вогню. Оскільки в іншому разі не буде зустрічі. І тоді, можливо, ми з ним домовимося особисто. Він особисто має брати на себе зобов’язання щодо припинення вогню. І бажано публічні», – наголосив він.

При цьому президент зауважив, що режим припинення вогню не означає, що російські війська можуть залишитися там, де вони зараз перебувають, і буде певний заморожений конфлікт.

«Ми не підемо на заморожений конфлікт», – резюмував Зеленський.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine