Історична подія за 81 рік: президент США Байден підписав ленд-ліз для України

Новини
Байден
Президент США Джо Байден Фото: AP

Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України: це історична подія через 81 рік, коли 1941 року державний акт Штатів дозволив постачати своїм союзникам у Другій світовій війні бойові припаси, техніку, продовольство, медичне обладнання та ліки, стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти без оплати.

Про це повідомили у Білому домі.

На офіційному сайті президента США інформація поки що відсутня.

Палата представників США ухвалила законопроєкт про ленд-ліз та захист демократії в Україні. Це надасть можливість значно прискорити постачання озброєння, транспорту, продовольства та іншої допомоги в оренду чи безоплатно зі США в Україну.

У тексті документа йдеться про надання президентові США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для «захисту цивільного населення від російського військового вторгнення» й для інших цілей.

Програма ленд-лізу була створена під час Другої світової війни: тоді закон про ленд-ліз ухвалив Конгрес США 11 березня 1941 року. Він дозволив США оперативно поповнювати запаси союзників.

Голова офісу президента Андрій Єрмак розповів, що змінює цей закон для України.

У тексті документа йдеться про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для «захисту цивільного населення від російського військового вторгнення» та інших цілей.

Після ухвалення закону глава Білого Дому зобов’язаний упродовж 60 днів встановити прискорені процедури доставки продукції.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter