росія почала проводити приховану мобілізацію – Буданов

Новини
Солдати, мобілізовані до «армії ДНР» на окупованій території Донецької області Фото: Reuters

Росія все ж таки почала проводити приховану мобілізацію. Українська розвідка вже має підтвердження цієї інформації. Резервісти ворога залучаються до виконання бойових дій на короткострокові контракти.

На цьому наголосив голова Генерального управління розвідки України генерал-майор Кирило Буданов під час телемарафону.

«Росія проводить приховану мобілізацію. Вона йде двома шляхами. Перший – фактичні дії, які й називаються прихованою мобілізацією. А другий – це використання резервістів, у них це називається «БАРС» (бойовий армійський резерв країни – ред.)», – пояснив голова. ГУР.

Росія не наважується проводити відкриту мобілізацію, тому що в умовах накладених економічних санкцій економічні удари будуть більшими, а населенню буде важко пояснити, навіщо вона потрібна.

За даними нашої розвідки, у Росії почали замислюватися про зміни у законодавстві. Хочуть зробити, щоб заклик можна було оголошувати не двічі на рік, а будь-коли. Крім того, хочуть посилити відповідальність за ухилення від проходження військової служби.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter